امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24867
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اینترنتی «اینترنشنال بیزینس تایمز»، آمریکا در حال برنامه ریزی برای استقرار هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اینترنتی «اینترنشنال بیزینس تایمز»، آمریکا در حال برنامه ریزی برای استقرار هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و جاسوسی مدل «MQ-4C Triton» خود در خاورمیانه است.

این پهپاد قرار بود بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در منطقه آسیا و اقیانوس آرام مستقر شود اما به دلیل افزایش بی ثباتی ها در خاورمیانه، مکان استقرار آن تغییر یافته است.

بر اساس این خبر، این پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا احتمالا تا پایان سال 2015 میلادی عملیاتی خواهد شد.

نیروی دریایی آمریکا در اصل قرار بود تا این پهپاد را تا پایان سال 2016 میلادی در جزیره گوام به کار گیرد و از طریق آن به نظارت منطقه آسیا و اقیانوس آرام بپردازد.

در این خبر آمده است که محیط بی ثبات و ناپایدار حاکم در خاورمیانه که جنگ داخلی جاری سوریه و از طرف دیگر ناآرامی ها در مصر به آشفتگی آن دامن زده است، منجر شد تا واشنگتن مقصد نهایی استقرار پهپاد پیشرفته جاسوسی خود را تغییر دهد.

مقامات آمریکایی تاکید دارند که این پهپاد جاسوسی که بخشی از اقدامات دفاعی دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا محسوب می شود، در خاورمیانه بیشتر از آسیا کارآمد خواهد بود.

مقامات آگاه اعلام کرده اند که پهپاد مدل تریتون در ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در پایگاه نظامی این کشور در بحرین مستقر خواهد شد.

گفته می شود که هدف از عملیات این پهپاد پیشرفته که قابلیت 28 ساعت پرواز در ارتفاع 18 هزار متری را دارد، نظارت بر فعالیت های رو به رشد نیروی دریایی چین در منطقه است.

این پهپاد جاسوسی تحت برنامه جاسوسی منطقه گسترده دریایی در دولت اوباما تولید شده است.

اولین پرواز این پهپاد در ماه مه سال 2013 میلادی صورت گرفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها