امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24872
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 54
از 15 ماه مبارک رمضان ؛ به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد هاشمی نویسنده و کارگردان نمایش «شانه‌های خسته» ضمن بیان ...

از 15 ماه مبارک رمضان ؛

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد هاشمی نویسنده و کارگردان نمایش «شانه‌های خسته» ضمن بیان اینکه گروه نمایشی یتیمان کوفه حدود 20 سال در حال فعالیت است، اظهار داشت: این گروه هر سال یک کار برای امیرالمومنین به صورت نذری اجرا می‌کند و امسال نیز از نیمه دوم ماه رمضان در تالار وحدت به اجرای نمایش «شانه‌های خسته» می پردازیم.

وی در تشریح نذری بودن نمایش گفت: از آنجایی که نمایش، فعالیتی فرهنگی و اثرگذار است، گروه یتیمان کوفه نمایش نذر می‌کند که تاثیرگذارتر باشد و برای این منظور بلیتی برای نمایش فروخته نمی‌شود و اکثریت 75 هنرمند این گروه نمایشی دستمزدی دریافت نمی‌کنند.

هاشمی درخصوص انتخاب تالار وحدت برای اجرای نمایش‌های مناسبتی اذعان داشت: در درجه اول امکانات مناسب تالار وحدت که سایر تالارهای کشور ندارند، مدنظر قرار گرفت. هر چند این تالار، مکان 100 درصد مناسبی برای اجرای نمایش نیست اما امکانات مناسبی دارد که می‌توان نمایش را با ابهت بیشتری اجرا کرد.

این هنرمند ادامه داد: علاوه بر امکانات تالار وحدت، تماشاگرانی که به این تالار می‌آیند نیز از دلایل انتخاب است. ما به دنبال تماشاگرانی هستیم که از قشری هستند که چندان به سراغ نمایش مذهبی نمی‌روند.

نویسنده و کارگردان نمایش «شانه‌های خسته» با اشاره به تفاوت چشمگیر اجرای این نمایش با اجرای قبلی آن تصریح کرد: این نمایش یکبار در سال 84 در حوزه هنری اجرا شد ولی نمایشی که در تالار وحدت به صحنه می‌رود، هم به طور کامل بازنویسی شده است و هم بازیگران تغییر کرده‌اند.

نمایش «شانه‌های خسته» در مورد نوجوانی است که عاشق امیرالمومنین و اسیر جهل کوفی‌ها و شامی‌ها در هنگامه حکومت ایشان است. زمانی که امیرالمومنین علی (ع) به شهادت می‌رسند، این نوجوان متوجه می‌شود که فرق ایشان با شمشیر شکافته نشده بلکه با جهل مردم شکافته شده است.

این نمایش با بازی سیدجواد هاشمی، علی سلیمانی، ایرج طایفه غلامی، سعید بحرالعلومی، عارف برهمن، علی راسخ و ... از دوم مرداد ماه ساعت 18 در تالار وحدت بروی صحنه می‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها