امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2488
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه طی سه هفته گذشته موفق شدند، منطقه «غوطه شرقیه» از توابع ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه طی سه هفته گذشته موفق شدند، منطقه «غوطه شرقیه» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه را به طور کامل به محاصره خود درآورد.

این محاصره از مسیر فرودگاه تا اطراف منطقه «الضمیر» در شمال دمشق و در چارچوب نقشه نظامی که برای پاکسازی منطقه غوطه شرقیه کشیده شده، به اجرا گذاشته شده است.

از سوی دیگر در حالی‌که حلقه محاصره امنیتی منطقه غوطه شرقیه هر روز تنگ‌تر می‌شود، یگان‌های ارتش سوریه در مناطق مختلف ریف دمشق عملیات‌های نظامی سریع‌ و تاثیرگذاری را به ویژه در «دوما» و «حرستا» به اجرا می‌گذارند که آخرین آنها در جنوب دمشق و به طور مشخص در منطقه «جدیده الفضل» به اجرا گذاشته شده است.

این درحالی است که نیروهای امنیتی وابسته به ارتش سوریه دیروز دوشنبه عملیات نظامی را در دو منطقه «مرج السلطان» و «الزبدیه» که در دو طرف غوطه شرقیه قرار دارند، آغاز کردند.

این منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کرد که این عملیات نظامی از شمال «مرج السلطان» یا به عبارتی از سمت «فرودگاه بین المللی دمشق» آغاز شده و تا عمق دو طرف گسترش و امتداد یافته است.

منبع فوق تاکید می‌کند که این عملیات را باید تکمیل کننده عملیات غوطه شرقیه به شمار آورد که تصمیم به آغاز عملیات پاکسازی آن گرفته شد، بی‌آنکه موعد و زمانی برای پایان آن در نظر گرفته شود و این بدین معناست که عملیات پاکسازی غوطه شرقیه تا خارج کردن آخرین گروه تروریستی و فرد مسلح از آن ادامه می‌یابد.

همچنین این منبع نظامی سوری توضیح داد که در جریان درگیری‌های اولیه بین ارتش سوریه با افراد مسلح و در یک عملیات غافلگیری کننده که در چارچوب استراتژی غافلگیری ارتش به اجرا گذاشته شد، ده‌ها فرد مسلح کشته و بیش از 20 تروریست دستگیر شدند.

این منبع میدانی سوری تاکید کرد که پیش از آغاز عملیات نظامی یگان‌های پیاده ارتش سوریه، یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه یک انبار ذخیره تسلیحات نظامی وابسته به گروه‌های مسلح در مرج السلطان و 3 خودرو مجهز به مسلسل‌های دوشکا را منهدم کردند. این درحالی است که یگان‌های پیاده نظام سوریه نیز به پیشروی خود در عمق این منطقه ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها