امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24888
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 120
«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی درباره رایزنی‌های اخیر وزرای خارجه ایران و امارات متحده عربی درباره تحولات مصر خاطرنشان کرد: در پی تماس اخیر شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات و آقای صالحی آخرین تحولات مصر مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به رایزنی صالحی در ترکیه و گفت‌وگوهایش با احمد داوود اوغلو وزیر خارجه این کشور و گفت‌وگوی تلفنی صالحی با البرادعی و همچنین وزیر خارجه مصر خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با همتای اماراتی خود بر اهمیت توجه به دموکراسی و جلوگیری از درگیری‌های مصری-مصری و کشیده شدن جامعه مصر به خشونت تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: در این گفت‌وگو وزرای خارجه دو کشور بر ضرورت تداوم گفت‌وگوها تاکید و توافق کردند که در اولین فرصت ممکن با یکدیگر دیدار کنند.

امیرعبداللهیان همچنین گفت:‌ در این تماس تلفنی، وزیر خارجه کشورمان خواستار توجه جدی به وضعیت ایرانیان مقیم امارات شد و طرفین در فضایی دوستانه و مثبت راهکارهای لازم را در این خصوص مورد توجه قرار دادند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها