امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24894
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که جلسه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که جلسه امروز این کمیسیون با ارائه گزارش عباس عراقچی معاون وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه از تحولات مصر آغاز شد.

وی با اشاره به تحولات اخیر مصر و حضور ارتش در صحنه سیاسی و برکناری رئیس ‌جمهور قانونی و تشکیل دولت جدید، گفت: جمهوری اسلامی به‌طور فعال در پی بهبود شرایط در مصر است و معتقدیم باید به خواست مردم توجه و احترام گذاشته شود.

نقوی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران اعمال خشونت را محکوم می‌کند و تلاش خود را جهت حل مشکل به کار خواهد گرفت.

به گفته نقوی همچنین در این جلسه، عراقچی گزارشی از سفر خود به میانمار ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ادامه جلسه، کمیته امنیت طرح همترازی و ارزیابی مدارک دریانوردی را مطرح کرد.

وی افزود: آقای محسنی اعلام کرد که کمیته متبوعش طرح مذکور را رد کرد و کمیسیون نیز بر همین اساس با اکثریت آراء آن را رد کرد.

نقوی ادامه داد: در این نشست همچنین لایحه موافقتنامه همکاری بین وزارت کشور ایران و وزارت کشور روسیه در صحن کمیسیون با اکثریت آرا تصویب شد.

وی همچنین متذکر شد: لایحه موافقتنامه دو جانبه همکاری‌های فرهنگی و علمی و آموزشی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اوگاندا نیز در کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ادامه جلسه اصلاحیه نهایی لایحه حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تأسیسات کشور تصویب شد.

نقوی توضیح داد: مطابق مصوبه ماده 6 این لایحه، دستگاه‌های اجرایی مربوطه مکلفند حقوق متعلقه اعلامی را با رعایت قانون نحوه خرید و تملک‌ اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت مصوب 17/11/1358 شورای انقلاب جمهوری اسلامی به قیمت روز حداکثر ظرف 18 ماه پرداخت کنند.

وی خاطر نشان کرد که بر اساس تبصره این ماده نیز، تملک و تصرف املاک مذکور پس از پرداخت نقدی حقوق مالکانه امکان‌پذیر است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که در ادامه این جلسه، خلاصه‌ای از گزارش 9 صفحه‌ای کمیته بررسی حادثه 22 بهمن قم قرائت شد.

نقوی تصریح کرد: گزارش مذکور خلاصه‌ای از حدود دو هزار ساعت تحقیق و بررسی و از چند صفحه اسناد، مدارک،‌گزارشات و تحلیل محتوا ارائه شده است.

وی در پایان این نکته را نیز توضیح داد که در هنگام قرائت گزارش مذکور، نمایندگان دیگری هم از مجلس حضور داشتند.

شنیده شده در این گزارش سه تن از عوامل اصلی حادثه حمله به علی لاریجانی رئیس مجلس و اخلال در سخنرانی وی در مراسم 22 بهمن سال گذشته، معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها