امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24904
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 95
سخن گفتن از شخصیتی همانند دکتر حداد عادل هم می تواند سخت باشد و هم آسان، سخت از این لحاظ که در مقابل ادیب بزرگوار و فرهنگ شناسی فرهیخته، قلم یارای ...

سخن گفتن از شخصیتی همانند دکتر حداد عادل هم می تواند سخت باشد و هم آسان، سخت از این لحاظ که در مقابل ادیب بزرگوار و فرهنگ شناسی فرهیخته، قلم یارای حرکت بر روی سطور سفید کاغذ را ندارد و آسان از این لحاظ که می توان به راحتی در مقابل مردی بی آلایش، بی تکلف، بی ادعا، ساده و صمیمی سخن گفت.

مردی که همواره در کنار رهبری بوده و در طول انقلاب اسلامی و در صحنه های بحرانی بخصوص در صحنه های فرهنگی کشور همیشه همانند یک سرباز جان بر کف حضور داشته و با عشق و وفاداری از عهده هر مسئولیتی که پذیرفت به خوبی برآمد.

وی به معنای واقعی یک فرد انقلابی است. ایشان به مصداق سخنان رهبر انقلاب یک دیپلمات انقلابی هستند که همیشه رعایت اصول دیپلماتیک انقلابی را دارند. حداد عادل هیچگاه مصداق های دیپلماتیک را برای رسیدن به اهداف دیپلماسی خود فدای مصداق های انقلابی و شعارها و شعورهای اصلی انقلاب که برگرفته از مصداق هایی که حضرت امام خمینی(ره) وشهیدان رجایی و باهنر و بهشتی تبیین نموده اند، نکرده است.

هر جا که آمد منشا خیر و برکتش همانند خورشید تابناک به همه جا گرما بخشید. از قلّه‌های بلند به اتفاقات و پیامدهای سیاسی نگاه می کند و همین است که در زمان لازم و در بزنگاه، درایت و تدبیر می کند.

حداد عادل دارای نشانه های تقوا از جمله تقوای سیاسی است که بخشی از تقوای الهی است. همین هاست که وجهه و چهره ایشان را برای گروههای مختلف سیاسی روشن و دوست داشتنی کرده است. چه بسا جریان‌هایی که اکنون پس از گذشت چندین سال از نوع رفتار سیاسی خود با ایشان به شدت پشیمان هستند.

ادیب و فرهیخته ای است که خود را به صفای نفس و آرامش روح و اطمینان قلب و خالی از هواهای نفسانی و تارک هوی و مطیع امر ذات حق و عمل صالح آراسته و خود را از زخارف دنیا تهی کرده است.

مردی که خود را آموزگار می داند و بس، مردی که به معلمی و تعلیم و تربیت عشق می ورزد و عمر خود را همواره صرف آموزش و معرفت کرده است. مردی که تلالو دانش او روشنایی بخش راه هزاران تشنه علم و معرفت شده و چشمه سار وجودش ده‌ها هزار پیر و جوان را سیراب کرده است.

به هر حال این روز میمون و پرمیمنت را پاس می داریم و به مقام والا و شامخ استاد گرانقدر دکتر غلامعلی حداد عادل ادای احترام می‌کنیم.

*مدیر کل مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها