امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24907
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشم سید سلمان در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: هدف نیروهای امنیتی بحرین از این بازداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشم سید سلمان در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: هدف نیروهای امنیتی بحرین از این بازداشت ها، محدود کردن آزادی های مردم است. رژیم آل خلیفه در شرایط کنونی و پس از افشای شکنجه زندانیان مرد و هتک حرمت زندانیان زن تلاش می کند تا افکار عمومی را از وقایع و رویدادهای داخل زندانهای رژیم منحرف سازد.

به گفته سلمان، علت برگزاری تحصن اخیر، هتک حرمت ریحانه الموسوی زندانی زن بحرینی از سوی نیروهای امنیتی بود که اوج پستی آنها را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در سخنرانی خود در راهپیمایی مردمی همبستگی با ریحانه، با لحنی تند سخن گفت و این کاملاً طبیعی بود چرا که ریحانه به تجاوز تهدید شد تا اعضای تجمع 14 فوریه مجبور به اعتراف شوند، همچنین سایر زندانیان نیز در معرض شکنجه قرار گرفتند. 

سلمان با اشاره به تلاش آل خلیفه برای سرکوب اعضای جمعیت وفاق یادآور شد: خروج از جلسات گفت وگوی ملی مرهون تحولات جاری و توافق میان جمعیتهای معارض است.

به گفته وی، ولیعهد از روز اول طرحی قابل قبول برای حل بحران ارائه نداد و همه شاهد بودند که چگونه نیروهای سپر جزیره، بحرین را اشغال کردند و برای شعله ور ساختن آتش جنگ داخلی در کشور تلاش نمودند.

عضو جمعیت وفاق تاکید کرد: مخالفان نه تنها از گفت وگوی ملی خارج نشدند بلکه خواستار ادامه آن هستند، اما سردمداران می دانند که شکست در گفت وگو در واقع شکست رژیم آل خلیفه است.

وی با اشاره به اینکه ولیعهد و رژیم آل خلیفه می کوشند تا هرطور شده خواسته های مردم را اجرا نکنند، گفت‌وگوی ملی به شیوۀ کنونی را عقیم و بی ثمر دانست. 

سلمان در ادامه با محکوم کردن سخنان نخست وزیر که مخالفان را به "دروغ پردازی و خروج از اصول ملی" متهم کرده، افزود: این موضوع نشان می دهد که اصول واقعی مورد نظر رژیم چیزی جز سرکوب، بستن دهانها و اصرار بر روش های گذشته نیست و از نگاه حکام بحرین، آل خلیفه همچنان "خط قرمز" به شمار می آید.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها