امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24909
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، ناجی فتیل از فعالان حقوق بشر بحرینی است که تصاویر اخیر منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، ناجی فتیل از فعالان حقوق بشر بحرینی است که تصاویر اخیر منتشر شده از وی حکایت از شکنجه شدنش در بازداشت دارد.

سازمان فرانت لاین این تصاویر را اثبات کننده سخنان مکرر فتیل درخصوص شکنجه شدن بدست نیروهای امنیتی بحرین از زمان بازداشتش در دوم ماه مه 2013 میلادی دانست.

در بیانیه این سازمان آمده است: ناجی فتیل سه روز از هرگونه تماس با جهان خارج محروم شده است و وی به شش ماه زندان بعد از چهار هفته از بازداشت به اتهام حضور در تجمعات غیرقانونی متهم شده است.

فتیل با اتهام دیگری یعنی تشکیل گروهی با هدف به تعطیلی کشاندن قانون اساسی براساس ماده شش قانون مبارزه با تروریسم متهم شده است و در جریان جلسه اول دادگاه در یازدهم ژوئیه همه ادعاهای وارده علیه خودش را رد کرد و گفت که مورد شکنجه قرار گرفته است و دادگاه جلسه خود را به 25 ژوئیه موکول کرد.

در سایه دلایل جدید به همراه شهادت ناجی فتیل، سازمان فرانت لاین ابراز نگرانی شدید خود را درخصوص شکنجه وی و کوتاهی مسئولان در تحقیقات درخصوص این امر ابراز داشت و این درحالی است که دولت بحرین تعهدات قانونی برای این کار براساس قانونی بین المللی حقوق بشر دارد.

این سازمان از دولت بحرین خواست تا همه اقدامات علیه ناجی فتیل را تا زمان تحقیقات کامل درخصوص شکنجه و آثار ناشی از آن متوقف کند.

فرانت لاین تاکید کرده است که ناجی فتیل تنها کار مشروع و مسالمت آمیز خود را در دفاع از حقوق بشر انجام داده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها