امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24910
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا لحظاتی پیش بیانیه رسمی اعضای این اتحادیه در زمینه تحولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا لحظاتی پیش بیانیه رسمی اعضای این اتحادیه در زمینه تحولات اخیر مصر را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است؛ اتحادیه اروپا با دقت تمام تحولات اخیر مصر را دنبال می‌کند. ارتش باید بپذیرد و به قدرت مردم به عنوان یک اصل قانون اساسی و حکومت دموکراتیک احترام بگذارد. بسیار مهم است که مصر سریعا به یک حکومت مشروع و دموکراتیک بازگردد و به خواست مردم پاسخ دهد.

اتحادیه اروپا به ویژه بر روی برگزاری یک انتخابات در کوتاهترین زمان ممکن تاکید دارد.

اتحادیه اروپا از همه گروه‌ها و احزاب داخلی مصر می‌خواهد به اصول دموکراتیک پایبند باشند و به گفت‌وگو و مذاکره بازگردند.

در این بیانیه آمده؛ این مردم مصر هستند که باید مسیر خود را بر اساس انتخابات آزاد و منصفانه که در آن همه احزاب بتوانند با یکدیگر رقابت کنند انتخاب کنند.

اتحادیه اروپا به اعلامیه قانون اساسی و جدول زمانبندی ارائه شده توسط رئیس جمهور موقت توجه دارد و قویا خواستار حاکمیت قانون و احترام به آزادی‌های اساسی حقوق بشری به ویژه حق آزادی بیان و آزادی تجمعات است.

در این بیانیه آمده است؛ اتحادیه اروپا از مقامات دولت موقت مصر می‌خواهد که از بازداشت‌های با انگیزه سیاسی و اشکال مختلف آن خودداری کند. همه زندانیان سیاسی باید آزاد شوند و اتهامات وارده به اشخاص مختلف باید به صورت شفاف و عادلانه مورد بازنگری قرار بگیرند.

دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این بیانیه از دولت موقت مصر می‌خواهد که به معترضان اجازه دهد آزادانه و فارغ از خشونت عقاید خود را بیان کنند و از آنها محافظت کند.

در پایان این بیانیه آمده است؛ اتحادیه اروپا همچنان به رصد کردن تحولات مصر ادامه می‌دهد و بر اساس اصول ذکر شده بالا آماده همکاری با دولت موقت است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار