امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24919
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، خلیفه بن سلمان آل خلیفه در سخنانی بدون اشاره به اقدامات تفرقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، خلیفه بن سلمان آل خلیفه در سخنانی بدون اشاره به اقدامات تفرقه افکنانه رژیم بحرین و قوانین طائفه ای، بی عدالتی و تبعیض دولتی درقبال شهروندان بحرینی گفت: تقسیم جامعه براساس طائفه ای و مذهبی با گفت‌وگو، اصلاحات و دموکراسی همخوانی ندارد.

وی افزود: دولت قادر به مقابله با چالش ها است وهرگز اجازه نخواهد داد که کشور به سمتی سوق داده شود که بر سلامت داخلی آن تاثیر منفی بگذارد.

نخست وزیر بحرین بدون توجه به موضع مخرب آل خلیفه درقبال گفت‌وگوها بین دستگاه حاکم و مخالفان در این کشور، در اشاره به مخالفان تصریح کرد: برخی می خواهند کشور را به تشدید اوضاع امنیتی و سیاسی سوق دهند و به طور عمدی از واژه اصلاحات برای خدمت به اهدافی مریض، سوء استفاده می کنند.

وی این طرفها را به ادامه اقدامات منفی و فلج کردن وضعیت سیاسی و اقتصادی و ضربه زدن به وحدت ملی از طریق اقدامات تحریک آمیز و کاشتن بذر فتنه از طریق طرح ادعاها و اکاذیب متهم کرد.

نخست وزیر بحرین گفت: به طور یقین، اصلاحات فقط انگیزه این تحرکات مشکوک نبوده است که کشور بیشترین زیان را از آن خواهد دید و قانون همواره چارچوبی خواهد بود که براساس آن کار کرده ایم و ما دولتی سازنده و مترقی هستیم که اصلاحات و توسعه محور آن است و هرگز اجازه نمی دهیم که مسائل ما را به عقب بازگرداند.

این درحالی است که یک نوار ویدئویی اخیرا منتشر شده که نخست وزیر بحرین در آن به یکی از متهمان شکنجه کردن مردم اطمینان می دهد قانون درقبال وی اجرا نخواهد شد.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیز مردمی برای دستیابی به آزادی و برقراری عدالت و روی کار آمدن دولتی منتخب است.

نیروهای رژیم بحرین با همدستی نیروهای عربستان از آن زمان تاکنون بااستفاده از شیوه های مختلف به سرکوب تظاهرات پرداخته اما موفق به خاموش کردن صدای اعتراض مردم نشده اند.

در این مدت دهها نفر شهید، صدها نفر زخمی و شماری بازداشت و شکنجه شده اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها