امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2492
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دهمین نشست صبحانه‌کاری بازار سرمایه بهروز خدارحمی به جایگاه بازار سرمایه در سالی که همه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دهمین نشست صبحانه‌کاری بازار سرمایه بهروز خدارحمی به جایگاه بازار سرمایه در سالی که همه چشم‌ها به بهبود اوضاع اقتصادی است اشاره کرد و اظهاداشت: باید تصمیم گیران کلان اقتصاد کشور توجه ویژه ای به بازار سرمایه داشته باشند و جلوی افزایش بی رویه نقدینگی و در نتیجه تورم را با تزریق نقدینگی به بازار سرمایه بگیرند.
وی در ادامه بیان کرد: با درنظر گرفتن بدهی 200 هزار میلیاردی دولت به بخش خصوصی به نظر می‌رسد چاره‌ای جز ضرب اسکناس و دامن زدن به نقدینگی افسارگسیخته برای ادای این دین وجود ندارد.
این کارشناس ارشد بازار سرمایه با برشمردن موارد فوق، سال 92 را سال سخت اقتصادی نامید و گفت: در همه بخش های اقتصادی به جز بورس اوراق بهادار همیشه افزایش قیمت‌ها ناخوشایند تلقی می شود و فقط در بخش‌های بازار سرمایه است که اگر ما افزایش قیمتی را تجربه کنیم خوشحال می‌شویم و این را در شاخص های تورم لحاظ نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: بنابراین به نظر می‌رسد باید تصمیم گیرندگان کلان اقتصادی توجه بیشتری به این بخش کنند تا حداقل مانع از افزایش بی‌رویه نقدینگی و تورم با تزریق و هدایت این نقدینگی به سمت بازار سرمایه داشته باشیم.
خدارحمی گفت: می‌توان صنایع کارآمد و فعال در بورس را با هدایت سرمایه‌ها حمایت کنیم تا بخشی از آنچه که تحت عنوان حماسه اقتصادی از آن نام بردیم را از شعار به عمل تبدیل شود.
وی اظهار داشت: در سال گذشته شاهد رشد و گاه نوسانات شدید شاخص بورس بودیم که امید است در سال پیش رو با نگاه جدید به بازار سرمایه از تلاطم های موجود کاسته شود و این توفیق را داشته باشیم که بازار سرمایه نقشی را در حماسه اقتصادی ایفا کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها