امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24921
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هفته نامه «متین دیمنش» سوئیس از کشف مواد رادیو اکتیو در دریاچه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هفته نامه «متین دیمنش» سوئیس از کشف مواد رادیو اکتیو در دریاچه سوئیس که در نزدیکی یک نیروگاه هسته‌ای این کشور قرار دارد خبر داد.

براساس این گزارش، درحالیکه دانشمندان تاکید کردند که این میزان رادیو اکتیو برای سلامتی شهروندان خطر ندارد اما نگرانی درباره شفافیت این موضوع و اقدامات ایمنی در نیروگاه هسته‌ای «موهلبرگ» وجود دارد.

این هفته نامه گزارش داد که میزان مواد رادیو اکتیو کشف شده در آب‌های این دریاچه 137 سزیم است که در مقیاس گسترده‌ای منتشر شده است و به رودخانه‌های اطراف نیز سرایت کرده است.

براساس این گزارش، مقامات سیاسی و گروه‌های محیط زیستی سوئیس امروز یک شنبه از اینکه مقامات نیروگاه هسته‌ای موهلبرگ و بازرسان هسته ای این اطلاعات را در اختیار آنها نگذاشتند انتقاد کردند.

بیش از 68 درصد آب آشامیدنی مردم شهر «بل» از این دریاچه تامین می‌شود. شهردار شهر بل نیز از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده است.

نیروگاه هسته ای موهلبرگ در سال 1972 تاسیس شد و در 17 کیلومتری غرب برن پایتخت سوئیس قرار دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها