امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24922
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولیوی هامولی، سخنگوی ارتش جمهوری دموکراتیک کنگو درباره ادامه درگیری‌ها با شورشیان اوگاندایی که ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولیوی هامولی، سخنگوی ارتش جمهوری دموکراتیک کنگو درباره ادامه درگیری‌ها با شورشیان اوگاندایی که پنجشنبه گذشته به شهر کامانگو در شرق کنگو حمله کرده اند گفت: نیروهای ارتش در حال تعقیب نیروهای متحد دموکراتیک در منطقه ویورنگا نزدیک مرز اوگاندا هستند.

یک رهبر قبیله‌ای در کامانگو گفت که 9 تن از اهالی این منطقه در حمله شورشیان اوگاندا کشته شدند که از جمله آنها یکی از رهبران قبایل بود که شنبه شب به خاک سپرده شد.

شورشیان اوگاندا پنجشنبه گذشته به شهر کامانگو حمله و آنجا را برای مدت کوتاهی در اشغال خود داشتند اما ارتش کنگو جمعه شب اعلام کرد که کامانگو را باز پس گرفته است.

چند هفته قبل نیز شورشیان اوگاندا چند روستای کیووی شمالی را برای مدت کوتاهی در اشغال خود داشتند.

رهبر قبیله ای در کامانگو با رو به بهبود خواندن اوضاع این شهر گفت: ساکنان شهر که به اوگاندا گریخته اند درصدد بازگشت هستند.

مسئولان صلیب سرخ اوگاندا امروز یکشنبه اعلام کردند که در پی حملات شورشیان اوگاندا به شرق جمهوری دمکراتیک کنگو، از روز پنجشنبه تا کنون بیش از 55 هزار تن به اوگاندا فرار کرده اند.

کاترین انتاباده، یکی از مسئولان صلیب سرخ اوگاندا گفت: این پناهجویان نیاز فوری به کمک های بشردوستانه دارند زیرا بسیاری از آنان بیمار هستند و همه آنچه را که در کشور خود داشته اند، رها کرده و به اوگاندا گریخته اند.

به گفته این مسئول شمار این آوارگان شنبه شب حدود 55 هزار تن اعلام شد که به شدت رو به افزایش است. روز جمعه شمار آنها 30 هزار نفر گزارش شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها