امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24924
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، مرکز حقوق بشر بحرین در بیانیه خود آورده است: این جمعیت جزئیات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، مرکز حقوق بشر بحرین در بیانیه خود آورده است: این جمعیت جزئیات اولین جلسه محاکمه 50 شهروند مرد و یک زن بحرینی در پرونده موسوم به هسته ائتلاف 14 فوریه را که رژیم بحرین مدعی کشف آن در 12 ژوئن سال 2013 میلادی شده است، پیگیری کرد.

در این بیانیه آمده است: اکثر بازداشت شدگان همان فعالان سیاسی یا حقوق بشری هستند که به علت بیان دیدگاهها و مشارکت در اعتراضات مسالمت آمیز هدف اقدامات دستگاه حاکم قرار گرفته اند.

این مرکز گفت: مسئولان بحرینی متهمان در پرونده های مختلف را تحت اتهام های جنایی مربوط به تروریسم با هدف خدشه وارد کردن به وجهه تحرکات مسالمت آمیز مستمر در بحرین به زندان می اندازد و آنها را بعد از محاکمه های ناعادلانه در زندان نگه می دارد.

در این بیانیه آمده است: "در 11 ژوئیه سال 2013 میلادی، دادگاه چهارم جنایی محاکمه 50 شهروند را آغاز کرد؛ دادگاهی که اخیرا دایر و از 10 ژوئیه سال 2013 میلادی شروع بکار کرد و بازداشت شدگان متهم در پرونده انفجار الدیر و بازداشت شدگان متهم به در اختیار داشتن سلاح ساچمه ای در کرزکان در جلسه آن حاضر شدند".

این بیانیه افزود: جلسه اول دادگاه چیزی جز یک دادگاه صوری با هدف صدور احکام سیاسی از پیش تعیین شده علیه متهمان بیشتر نبود زیرا به سخنان متهمان درخصوص شکنجه شدن آنها گوش فرا داده نشد یا روایت شکنجه شدن آنها خوب مستند سازی نشد و با آزادی بازداشت شدگان - با وجود اینکه با خطر شکنجه شدن دوباره بعد از بازگشت به زندان روبرو بودند- مخالف شد.

جلسه آینده دادگاه به 25 ژوئیه سال 2013 میلادی بدون موافقت با درخواست وکلا برای دریافت محتوای پرونده اتهامی موکول شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها