امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24943
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، العربیه به نقل از «عبدالفتاح السیسی» گزارش داد که وی پیش از عزل مرسی 2 مرتبه با او دیدار کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، العربیه به نقل از «عبدالفتاح السیسی» گزارش داد که وی پیش از عزل مرسی 2 مرتبه با او دیدار کرده است.

السیسی طی سخنانی در جمع افسران و پلیس افزود که در دیدار با مرسی به وی گفتم که اوضاع خارج از کنترل است اما مرسی پاسخ داد که به برخی از خواسته‌های معارضین در خصوص تغییر وزرا و دادستان عمل خواهیم کرد و السیسی در پاسخ گفته است که اوضاع بدتر از آن است که با پاسخگوئی به چند خواسته درست شود.

وی اظهار داشت که دو مرتبه با مرسی دیدار کرده که دیدار دومی سرنوشت‌ساز بود و به مرسی پیشنهاد کردم که همه‌پرسی در مورد ابقای وی در ریاست جمهوری یا انتخابات زودهنگام برگزار نماید اما مرسی مخالفت کرده است زیرا اطمینان داشت که در صورت برگزاری انتخابات، پیروز نخواهد شد و این از بدشانسی مرسی بود که همه‌پرسی را رد کرد.

السیسی تاکید کرد که نیروهای مسلح از ابتدای انقلاب ژانویه 2011، جایگاه خود را شناخت و به حد و مرز خود پایبند بود و اگر شرایط چنین ایجاب کرد که ارتش به روند سیاسی نزدیک شود، ارتش نیز این کار را انجام داد زیرا ملت، ارتش را فراخوانده و از آن درخواست کرده بود.

وی گفت که نیروهای مسلح به یک هدف واحد پایبند بودند و آن تاکید بر مشروعیت ملت و کمک به ملت برای بازپس‌گیری حق خود است.

به گفته السیسی، هیچ کس قیم شهروندان نیست و نمی‌تواند مسیری را که ملت رضایت ندارد بر آن تحمیل کند.

وزیر دفاع مصر در سخنانش که سعی داشت به گروههای سیاسی برای مشارکت در روند سیاسی اطمینان دهد، تاکید کرد که فرصت برای همه گروه‌های سیاسی و جریان‌های فکری برای مشارکت در روند سیاسی فراهم است.

وی درباره «نقشه راه» نیز تصریح کرد که نیروهای مسلح نقشه راه را تنها به عنوان راهی برای خروج امن از بحران مطرح کردند و این نقشه، بی‌طرفی حکومت، حق انتخاب و حق تصمیم‌گیری برای ملت را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها