امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2496
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 135
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارش تولیدات صنعتی چین که اشاره به بهبود ضعیف اقتصاد این کشور در سه‌ماهه دوم داشت و ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارش تولیدات صنعتی چین که اشاره به بهبود ضعیف اقتصاد این کشور در سه‌ماهه دوم داشت و چشم‌انداز تقاضا برای سوخت را در دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان کاهش داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.

تتسو ایموری تحلیلگر بازارهای نفت گفت: آمار تولیدات صنعتی چین نسبت به ماه گذشته ناامیدکننده بود.

نفت برنت دریای شمال با 72 سنت کاهش 99.67 دلار در هر بشکه فروخته و نفت سبک آمریکا با 56 سنت کاهش 88.63 دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت برنت نسبت به قیمت 111 دلاری آن در اوایل آوریل، به علت نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان شاهد کاهش 10 درصدی بوده است.

این کاهش، سفته‌بازی در بازارهای نفتی را افزایش داده است و اوپک در نظر دارد در نشست آتی خود،عرضه نفت این سازمان را مورد بررسی دوباره قرار دهد. با این حال، لیبی اعلام کرده است که تولید خود افزایش خواهد داد.

ایموری افزود: نفت زیر 100 دلار، شرایط را برای کشورهای تولیدکننده در خاورمیانه در متوازن ساختن بودجه خود دچار مشکل می‌کند.

در پاسخ به رشد اقتصادی اندک چین، انتظار می‌رود، عربستان تولیدات خود را در سه ماهه دوم سال 2013 تغییر ندهد. این کشور در 2 ماه پایانی سال 2012 روزانه 700 هزار بشکه از تولیدات خود کاسته بود.

انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها