امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24961
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۳۳
تعداد بازدید: 407
به گزارش"ادیان نیوز"، چند سالي است که سازمان اطلاعات و امنيت رژيم وهابي آل سعود، با سرمايه گذاري گسترده در مناطق سني نشين جمهوري اسلامي ايران به ...

به گزارش"ادیان نیوز"، چند سالي است که سازمان اطلاعات و امنيت رژيم وهابي آل سعود، با سرمايه گذاري گسترده در مناطق سني نشين جمهوري اسلامي ايران به ويژه در جنوب کشور،‌ تلاش دارد نفوذ خود در اين مناطق را افزايش دهد.

گفتني است اين سرمايه گذاري دستگاه امنيتي سعودي در راستاي نشر و گسترش انديشه انحرافي فرقه ضاله وهابيت صورت مي گيرد.

بر همين اساس آمار موجود حکايت از آن دارد که از ابتداي سال 1392 تاکنون که حدود چهار ماه مي گذرد، نزديک به 2500 ايراني تنها در شهر اهواز و حومه آن در استان خوزستان، پيرو فرقه ضاله وهابيت شده اند.

شايان ذکر است علاوه بر سرمايه گذاري مستقيم سازمان اطلاعات و امنيت رژيم سعودي در ايران،‌ آل سعود با پرداخت بودجه چند صد ميليون دلاري به برخي جدايي طلبان و ضد انقلاب ها، شبکه ماهواره اي "الأحواز" را راه اندازي کرده که محور برنامه هايش سياسي و ديني است.

اين شبکه ماهواره اي در بخش سياسي براي جدايي استان خوزستان از خاک ايران و تأسيس کشور جديدي به نام "عربستان" تلاش مي کند. اما در بخش ديني،‌ شبکه "الأحواز" به تبليغ انديشه هاي وهابيت مي پردازد.

گفتني است، همانطور که در تصوير نيز ديده مي شود، اين جدايي طلبان براي خود پرچمي نيز ايجاد کرده و براي بر هم زدن ثبات و امنيت ايران تلاش مي کنند

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها