امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2497
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 115
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، ایکانومیک‌تایمز به نقل از منابع آگاه هندی نوشت: دهلی‌نو احتمالا به منظور افزایش روابط تجاری میان 2 کشور، پیشنهاد ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، ایکانومیک‌تایمز به نقل از منابع آگاه هندی نوشت: دهلی‌نو احتمالا به منظور افزایش روابط تجاری میان 2 کشور، پیشنهاد امضای توافق‌نامه ترجیحی به تهران ارائه خواهد داد. 

این اقدام با هدف گسترش صادرات بیشتر هند به ایران و استفاده از پول نفت وارداتی از ایران که در بانک‌های هند به روپیه نگهداری می‌شود، صورت خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، یک هیئت تجاری هندی، دیروز به منظور مذاکره در مورد توافق‌نامه تجاری با ایران و حل مسائل مربوط به سازوکار پرداخت‌ پول کالاهای مبادلاتی میان 2 کشور وارد تهران شد.

یک منبع آگاه هندی در این زمینه گفت: تعرفه وارداتی وضع شده بر کالاهای هندی از سوی ایران سبب شده است این کالاها از مطلوبیت کمتری برای واردکنندگان ایرانی برخوردار باشند، درنتیجه هند می‌خواهد که ایران خرید کالاهای هندی را برای واردکنندگان ایرانی جذابتر کند.

بر اساس این گزارش، مقامات هندی معتقدند که این اقدام به نفع 2 کشور خواهد بود و به هند این امکان را می‌دهد تا نفت بیشتری از ایران وارد کند.

وی افزود: از زمانی‌که پاکستان موافقت نامه تجارت ترجیحی با ایران به امضا رسانده است، واردکنندگان ایرانی ترجیح می‌دهند به جای برنج باسماتی هند، از پاکستان برنج وارد کنند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها