امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24997
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‏الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه یکشنبه در جلسه تفسیر سوره مومنون به مناسبت ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‏الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه یکشنبه در جلسه تفسیر سوره مومنون به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: شبکه‏های اجتماعی به طور غیرمستقیم عقل بشر را در اختیار خود می‏گیرند.

وی در عین حال که وجود شبکه‏های اجتماعی را برای کسب آگاهی‏های جدید و برقراری ارتباط مفید دانست، افزود: شبکه‏های اجتماعی با شگردهای خاص خود غوغا به پا کرده و عقل بشر را تحت سیطره خود درآورده‏اند. 

شبکه‏های اجتماعی به دنبال تضعیف فرهنگ اسلامی هستند

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: شبکه‏های اجتماعی به دنبال تضعیف فرهنگ اسلامی و جایگزین کردن فرهنگ غربی هستند.

نورمفیدی ادامه داد: شبکه‏های اجتماعی در تبلیغات خود با دعوت از افراد تحصیلکرده از اروپا و آمریکا روزه را مذمت می‏کنند و جوان هم بی‏خبر از دروغ بودن حرف‏های آنها این تبلیغات را می‏پذیرد.

به گفته وی، طاغوتیان در گذشته با زور مردم را تسلیم خود می‏کردند، اما امروز به اسم دموکراسی و آزادی درصدد تحمیل فرهنگ‏ها و خواسته‏های خود هستند. 

جوانان تحت تاثیر شبکه‏های اجتماعی گمان می‏کنند که خود تصمیم‏گیرنده هستند

امام جمعه گرگان تصریح کرد: شبکه‏های اجتماعی به گونه‏ای عمل می‏کنند تا جوانان تصور کنند خود تصمیم می‏گیرند.

نورمفیدی ادامه داد: طاغوتیان در گذشته در تلاش بودند تا با تعطیل کردن عقل انسان‏ها آنها را مطیع خود کنند، امروز نیز طاغوتیان زمان با روش‏های جدید درصدد تعطیل کردن عقل انسان‏ها هستند.

وی با بیان اینکه پروردگار عقل را در اختیار انسان قرار داد تا راه سعادت و بدبختی را تشخیص دهد، گفت: در مقابل طاغوتیان انبیاء الهی و ائمه اطهار (ع) خواهان بیرون کشیدن گنجینه‏های عقل بشری از زیر خروارها خاک بودند. 

هدف طاغوتیان از تعطیلی عقل پنهان کردن حقایق است

نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان، هدف طاغوتیان از تعطیلی عقل انسان را پنهان کردن حقایق دانست و توضیح داد: وقتی حقایق پنهان باشند، انسان‏ها به راحتی از طاغوتیان تبعیت می‏کنند.

نورمفیدی اضافه کرد: طاغوتیان با روش‏های مختلفی همچون به رخ کشیدن ثروت و قدرت، تحقیر و توهین کسانی که خواهان بکار انداختن عقل بشری هستند و به سینه زدن سنگ دین، بر عقل بشری غلبه می‏کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان فرصت عبادت بیشتری نصیب انسان می‏شود، تأکید کرد: در این شب‏ها به اعمال و گناهان خود بیشتر دقت کنیم و ببینیم گناهان چه سرنوشتی را برای ما در دنیا و آخرت رقم زدند. 

به جای نماز زیاد و تسبیح زیاد اهل زیاد فکر کردن باشیم

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این روایت از امیرالمومنین (ع) که با تفکر انسان به آرامش می‏رسد، اضافه کرد: شب‏های ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای فکر کردن است.

نورمفیدی تأکید کرد: انسان به خاطر فکر نکردن گرفتار کفر و اعمال زشت می‏شود و برای اینکه در مسیر صلاح و مستقیم قرار گیرد باید اهل فکر باشد.

به گفته وی، تأکید انبیاء الهی و ائمه (ع) مبنی بر تعقل و تفکر از روی خیرخواهی بوده و بهتر است به جای نماز زیاد و تسبیح زیاد اهل زیاد فکر کردن باشیم.
انتهای پیام/83003/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار