امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24999
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس چنانه، مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس چنانه، مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان گلستان اهواز گفت: صبح روز گذشته با تلاش تیم پیوند اعضا و دکتر امین بحرینی، فوق تخصص پیوند اعضاء بیمارستان گلستان، دو کلیه و کبد «آتنا بهمنی»، کودک یک سالۀ مرگ مغزی شده از بدن وی خارج و برای پیوند به شیراز انتقال داده شد.
 
چنانه افزود: در حین انجام این عمل مهم، نکته ای که به ما روحیۀ مضاعف می‌بخشید، سعۀ صدر و خویشتنداری والدین آتنا بود که جای بسی تقدیر دارد. صادق بهمنی و همسرش با وجود سن کمی که دارند به خوبی و به موقع تصمیم به اهداء اعضای فرزندشان گرفتند و مانع مرگ بیماران نیازمند دیگر شدند.
 
مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان گلستان اهواز عنوان کرد:‌ در حال حاضر در تمام شهرهای استان خوزستان یک تیم رابط پیوند وجود دارد تا در صورتی که با مورد مرگ مغزی مواجه شدند، بتوانند خانواده بیمار مرگ مغزی را مجاب به اهداء عضو کنند.
 
آتنا بهمنی کودک یک سالۀ باغملکی، چند روز پیش به دلیل ابتلا به سرماخوردگی شدید و متعاقباَ تشنج، مرگ مغزی شد که با تلاش تیم هماهنگی بیمارستان گلستان اهواز و رضایت خانوادۀ وی، اعضاء بدن این کودک به سه بیمار نیازمند اهداء شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها