امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25003
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 79
ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین آموزش ...

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین آموزش و پرورش با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مبنی بر تشکیل کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی در مدارس با استانداردها و محتوای آموزشی کانون زبان ایران اظهار داشت: این طرح با هدف «پاسخگویی به نیاز و استقبال دانش‌آموزان»، «ارتقای کیفیت کلاس‌های فوق‌برنامه آموزش زبان انگلیسی» و «حضور دانش‌آموزان در محیط‌های مناسب آموزشی برای زبان‌آموزی» انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزش زبان به دو شیوه در مدارس تشکیل می‌شود، گفت: در شیوه اول، کلاس زبان آموزی در نوبت دوم (نوبت خالی) مدارس و در چارچوب کلاس‌های فوق برنامه مدارس تشکیل می‌‌شود.
* تشکیل کلاس زبان برای تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه
سحرخیز ادامه داد: در این شیوه تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می‌توانند براساس سطوح تعیین‌ شده توسط کانون با رعایت سایر مقررات در این کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.
وی با بیان اینکه شرکت دانش‌آموزان در این کلاس‌ها داوطلبانه و اختیاری است، افزود: ثبت‌نام از دانش‌آموزان با رعایت جنسیت انجام می‌شود و رعایت جنسیت برای مدرسان کلاس‌ها نیز الزامی است.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اصولاً ثبت‌نام در این کلاس‌ها محدود به دانش‌آموزان مدرسه محل اجرای کلاس‌ها می‌باشد، گرچه دانش‌آموزان سایر مدارس نیز مجاز به ثبت‌نام هستند.
وی با بیان اینکه مدرسان کلاس‌های زبان‌آموزی باید از نظر علمی طبق معیارهای مورد تأیید کانون زبان ایران انتخاب شوند، گفت: در ابتدا باید از معلمان زبان شاغل در آموزش و پرورش که شرایط تدریس در این کلاس‌ها را دارا هستند، استفاده کرد اما اگر تعداد معلمان پاسخگوی نیاز و تقاضای مدارس نباشد، می‌توان از مدرسان کانون زبان با رعایت ماده «5» آیین‌نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه مدارس دولتی با حفظ رابطه قبلی با کانون و بدون ایجاد رابطه حقوقی و کاری با آموزش و پرورش استفاده کرد.
* مدیریت اجرایی کلاس‌های زبان بر عهده مدیر و عوامل اجرایی مدرسه است
سحرخیز افزود: مدارس واجد شرایط برای تشکیل کلاس‌های فوق‌برنامه براساس فراوانی تقاضای دانش‌آموزان، داشتن معلمان واجد شرایط و مرکزیت برای سایر مدارس توسط اداره آموزش و پرورش نواحی، مناطق و شهرستان‌ها تعیین می‌‌شود
وی با بیان اینکه مدیریت اجرایی این کلاس‌ها بر عهده مدیر و عوامل اجرایی مدرسه محل اجرای کلاس‌هاست، ادامه داد: کتاب و محتوای آموزشی کلاس‌ها توسط کانون زبان تهیه می‌شود و پس از تأیید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.
* اجاره فضای مازاد مدارس به کانون زبان ایران
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به شیوه دوم تشکیل کلاس‌های زبان اشاره کرد و اظهار داشت: ادارات آموزش و پرورش مناطق می‌توانند فضای مازاد مدارس را مطابق با ضوابط و مقررات حسب مورد مواد 14 یا 43 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به کانون زبان ایران اجاره دهند.
وی با تأکید بر اینکه نباید هیچگونه خللی در برنامه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان ایجاد شود، افزود: در این شیوه تمام مسئولیت‌ها اعم از تأمین مدرس، تهیه محتوا و مدیریت اجرایی امور بر عهده کانون زبان ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها