امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25011
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس با استقبال از انتخاب «حسن روحانی» به عنوان رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس با استقبال از انتخاب «حسن روحانی» به عنوان رئیس‌جمهور ایران، گفت قصد دارد به زودی با هدف ارتقای روابط تهران لندن، به ایران سفر کند.

استراو که با شبکه بی‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد گفت امیدوار است سفارتخانه‌های ایران و انگلیس مجددا بازگشایی شود. وی همچنین از ارسال پیام تبریک به روحانی خبر داد و گفت از آنجا که سفارت انگلیس در تهران تعطیل است، این پیام را از طریق سفارت عمان به رئیس‌جمهور جدید ایران فرستاده است.

جک استراو» در حال حاضر نماینده مجلس عوام انگلیس و عضو گروه پارلمانی دوستی ایران و انگلیس است. وی در سال 82 و در زمان آغاز مذاکرات اتمی بین ایران و سه کشور اروپایی، وزیر خارجه انگلیس بود.

استراو که پیش از این در مصاحبه‌های متعدد به تمجید از «حسن روحانی» پرداخته، در مصاحبه با بی‌بی‌سی هم آقای روحانی را شخصیتی حکومتی توصیف کرد «که همیشه می‌دانست درباره چه صحبت می‌کند و کاملا بر موضوعات مسلط بود».

وزیر خارجه اسبق انگلیس در یکی از مصاحبه‌های پیشین خود آمریکایی‌ها را عامل به نتیجه نرسیدن مذاکرات معرفی کرده بود. وی در این مصاحبه هم گفت اگر در آن زمان توافقی حاصل می‌شد، «ایران با مشکلاتی که در هشت سال اخیر با آن مواجه شده، روبرو نمی‌شد».
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها