امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25014
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، جنبش تمرد 14 اوت بحرین اخیرا با تاسی از مصر اعلام موجودیت کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، جنبش تمرد 14 اوت بحرین اخیرا با تاسی از مصر اعلام موجودیت کرد و هدف خود را سرنگونی رژیم حاکم عنوان کرده است.

جوانان بحرینی در این چارچوب خواهان برگزاری تظاهرات در 14 اوت شده اند.

احزاب و جمعیت های مخالف بحرینی برحق خود در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی در بیان دیدگاهها و تحصن های مردمی تاکید کردند و آن را از حقوق خود دانستند که قانون اساسی و همه قوانین و موازین مربوط به حقوق بشر آن را تضمین کرده است زیرا این قوانین بر آزادی برگزاری تجمع مسالمت آمیز، تظاهرات، اعتصاب و تحصن تاکید دارد.

این احزاب و جمعیت ها همچنین در پاسخ به اظهارات برخی از مسئولان سیاسی و بیانیه روز گذشته وزارت کشور بحرین درخصوص موضوع تظاهرات در 14 اوت آینده برحق شهروندان در تظاهرات و تحصن به عنوان یک حق اصیل تاکید کردند که دستگاههای امنیتی یا مسئولان نمی توانند آن را مصادره و یا از فراخوانها برای حضور در این تظاهرات به عنوان بهانه ای برای بازداشت مردم استفاده کنند.

این احزاب و جمعیت های مخالف از سازمانهای حقوق بشر بین المللی و کشورهای دوست رژیم بحرین خواستند که این رژیم را ترغیب کنند تا نقض مداوم و روز افزون حقوق بشر را متوقف کنند.

آنها همچنین رژیم بحرین را مسئول ادامه بحران امنیتی دانستند و گفتند که نفوذ دولت پلیسی در همه ارکان کشور هرگز بحران سیاسی ایجاد شده از 14 فوریه سال 211 میلای را حل نخواهد کرد و راه حل در پاسخ به خواسته های مردم در آزادی و عدالت اجتماعی و دموکراسی و برپایی یک حکومت مدنی دموکراتیک است که براساس قوانین بین المللی درخدمت حقوق بشر باشد.

این احزاب و جمعیت های مخالف بر پایبندی خود به فعالیت مسالمت آمیز در همه تحرکات مردمی تاکید و از مردم خواستند که به ماهیت مسالمت آمیز هرگونه تحرکات مردمی پایبند باشند و دستگاههای امنیتی را مسئول تبعات هرگونه اقدام سرکوبگرانه یا بازداشت ها پیش از 14 فوریه دانستند.

رژیم بحرین که از تشکیل جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده است، روز یکشنبه به مردم هشدار داد به دعوت این جنبش برای برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز پاسخ ندهد زیرا در غیر این صورت مجازات و زندانی خواهند شد.

جنبش تمرد بحرین به تاسی از جنبش تمرد مصر و تونس اخیرا اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

علی الفردان از فعالان و روزنامه‌ نگاران بحرینی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که «انقلاب 14 فوریه هرگز نمی‌میرد، بلکه در روز 14 اوت آن را بار دیگر احیا و تجدید خواهیم کرد».

وی افزود: ما علیه اوضاع جاری در کشور قیام می‌کنیم تا این واقعیت‌ها و حقایق تلخ و ذلت‌بار را تغییر دهیم و جنبش 14 اوت در واقع تجدید انقلاب 14 فوریه است.

این فراخوان و دعوت بحرینی با استقبال گسترده در میان بحرینی‌ها مواجه شده، به ویژه آنکه جنبش تمرد مصر از زمان شکل گیری در 30 ژوئن تاکنون توانسته، موفقیت‌هایی را در عرصه سیاسی مصر محقق کند.

جنبش تمرد بحرین در بیانیه خود روز چهاردهم اوت (23 مرداد) را روز برگزاری تظاهرات و اعتراضات در سراسر این کشور اعلام کرده وآورده است که روز چهاردهم اوت، لحظه انفجار جدید و تغییر معادلات و ایجاد تحولات راهبردی» در بحرین خواهد بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها