امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25020
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، رضا حامدی‌خواه کارگردان تئاتر و تلویزیون نامه‌ای را خطاب به قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی در خصوص وضعیت این روزهای ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، رضا حامدی‌خواه کارگردان تئاتر و تلویزیون نامه‌ای را خطاب به قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی در خصوص وضعیت این روزهای تئاتر و تغییر موضع ناگهانی برخی افراد در پایان دولت نوشته است که به صورت اختصاصی در اختیار فارس جهت انتشار قرار داده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
 
برادر گرامی جناب آقای آشنا
با سلام
احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به روزهای پایانی دولت دهم، گروهی به نمایندگی از جامعه تئاتر جنابعالی را مورد نوازش قرار داده و پرچم مخالفت با شما را در جهت باد مخالف به اهتزاز در آورده‌اند! اینجانب از آن روی که در اوج اقتدار و مدیریت شما بی‌هیچ پشتوانه‌ای، حضوری و مکتوب با استدلال و حمایت جمعی از هنرمندان در گروه تئاتر صبا با اندیشه و رویکرد شما در حوزه تئاتر مخالف بوده و هستم، تا آنجا که از اجرای بدون ضابطه سرباز زدیم و مهر شما و همین گروه نیز شامل حالمان شد! اما رنج همیشگی ما همین گروه سازگار با هر اندیشه‌ای است که در حال دگردیسی هستند!

امروز این عده تغییر موضع داده و به قلم و زبان و دیگر استطاعتی که دارند شما و مرکز تحت امرتان را نه به نقد که به تهمت و افتراء نشسته‌اند! و عجیب که خود را آماده می‌کنند تا در مدیریت بعد جایی برای خود دست و پا کنند!

کاش اندیشه و اعتقاد شما در باب هنر نمایش حداقل پشتوانه این گروه - که بیشترین نزدیکی را با شما داشته‌اند- را به گونه‌ای عمیق همراه داشت و در روزگار آینده نیز به جای حذف این اندیشه به حیات خود ادامه می‌دادند و با همان رویکرد به فعالیت می‌پرداختند تا در ترازوی فرهنگ و هنر این بوم سنجیده می‌شدند نه در کفه بی‌سنگ وابستگی به منابع قدرت و مدیریت!

این گروه که همچون آفتی مرموز بربدنه تشکیلات می‌چسبند و هنر تئاتر را دستاویز حیات خود می‌کنند، در ماه‌ها و روزهای آخر هر مدیریت رنگ خویش را متناسب با رنگ و بوی جریان غالب تنظیم می‌کنند و از همه بدتر بعد از عزل و یا استعفای مدیران به درشت‌گویی و ناسزا و تهمت می‌افتند و صحنه‌گردان معرکه‌ای می‌شوند که هنرمندان واقعی خانواده تئاتر از آن مبرا هستند. پیشاپیش از جنابعالی می‌خواهیم که ناروایی‌هایی که در این روزها و روزهای آینده بر شما خواهد رفت را به پای خانواده تئاتر و مخالفان واقعی مدیریت‌تان نگذارید و آشکار و نهان از جماعت تئاتری شکوه و گلایه نکنید! حساب این گروه را از بدنه تئاتر کشور جدا کنید و مطمئن باشید که هیچ منتقد و مخالف با وجدانی در روزگاری که شما بضاعت، زمان مطلوب و قدرت لازم برای دفاع از خود را ندارید رنج و عذاب شما را دو چندان نخواهد کرد. این بداخلاقی ریشه‌ای که ناجوانمردانه اغلب مدیران قبل از شما را نیز نواخته است درمانی دراز مدت دارد که کلید آن در دستان مدیران است و بس! ناامید نیستیم که شما و دیگران بعد از شما این آفت چسبیده به مراکز قدرت را شناسایی کنند. این یاران همسو و منطبق بر عقاید شما و دیگر مدیران نیاز به دفع و پرهیز شما دارد که لازمه آن احترام و به رسمیت شناختن منتقدین و مخالفین‌تان است، ما نیز اگر چه از مدیریت و تفکر شما و همین گروه آسیب جدی و غیر قابل جبرانی دیده‌ایم ولی در این روزها اعتقاد عمیقی به سکوت داریم و  میدان داری مشکوک در این روزها را خارج از اخلاق و کرامت هنرمند می‌دانیم. البته به نقد و آسیب شناسی جریان تئاتر بدون تخریب و اتهام مدیران با هدف بهبود وضع موجود ادامه خواهیم داد.

در پایان سعادت و تندرستی امروز و فردایتان را از ایزد منان خواستارم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها