امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25026
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 106
«مهدی دغاغله» قاری و داور بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«مهدی دغاغله» قاری و داور بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به کم‌توجهی مسئولان به بودجه‌های مصوب شده در امور قرآنی گفت: در دولت دهم بودجه نیم‌درصدی دستگاه‌های دولتی به امور قرآنی اختصاص یافت، اما متاسفانه این مصوبه عملی نشد و به همین جهت طرح‌های بزرگی زمین گذاشته شد که این امر بر روی روحیه بسیاری از فعالان قرآنی تاثیر منفی گذاشت.

وی با بیان اینکه قرآن تنها عامل مشترک بین تمامی مسلمانان است که همه بدون شک و تردید قبول دارند، اظهار داشت: تقویت فعالیت‌های قرآنی امری واجب و ضروری است، چرا که با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه می‌توان از بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

دغاغله با اشاره به گزارش‌های برخی از مسئولان مبنی بر پیشرفت در فعالیت‌های قرآنی تصریح کرد: تعداد حفاظ قرآنی ما نسبت به برخی از کشورهای اسلامی بسیار کمتر است و تاکنون مطالبه رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ محقق نشده که این امر نشان دهنده عدم حمایت و توجه مسئولان به فعالیت‌های قرآنی است.

دغاغله از مسئولان دولت یازدهم خواست که به امور قرآنی اهمیت بیشتری دهند و اظهار امیدواری کرد که رئیس جمهور منتخب مصوبه بودجه نیم‌درصدی را اجرایی کند و پشتیبان فعالیت‌های قرآنی باشد.

تاثیر قرآن بر روند زندگی بشر غیرقابل انکار است

این داور بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه قرآن اجازه نمی‌دهد کسی که در رأس امور قرآنی قرار دارد، فردی ناآ شنا با مضامین قرآنی باشد، خاطرنشان کرد: کسانی که در رأس امور فعالیت‌های قرآنی قرار می‌گیرند، باید افرادی با کفایت، متعهد، با ایمان و علاقه‌مند به فعالیت‌های قرآنی باشند.

وی مشکل فعالیت‌های قرآنی را کوتاهی مسئولان در عمومی و فراگیر کردن فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و ادامه داد: مگر انسان نابینا باشد که تاثیر قرآن بر روند زندگی‌ و رفتار جوامع و همچنین اهمیت ترویج فرهنگ اسلامی را نبیند.

دغاغله، قهرمان‌پروری در مسابقات را یکی از راهکارهای تربیت حافظ و قاریان ممتاز در جامعه عنوان کرد و گفت: مهم‌تر از قهرمان‌پروری، پیاده کردن فرهنگ قرآنی در جامعه است و این فرهنگ‌سازی با تربیت قهرمان قرآنی محقق نمی‌شود، بلکه باید قرآن در جامعه و بین افراد نفوذ کند، اما متاسفانه اکنون تنها شمار اندکی از مردم با قرآن آشنایی دارند.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار