امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25027
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 67
همایون امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تشکیل دبیرخانه دائمی کنگره شعر فارسی و عربی ...

همایون امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تشکیل دبیرخانه دائمی کنگره شعر فارسی و عربی خلیج فارس اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های موفق و تاثیرگذار در جشنواره‌های موضوعی خلیج فارس برگزاری منظم و درخور توجه شعر فارسی خلیج فارس در استان خوزستان و با محوریت شهرستان هندیجان بود.

وی افزود: این جشنواره که دارای رشد کمی و کیفی نسبت به سال اول برگزاری آن است در سومین دوره خود با توجه به افزوده شدن بخش شعر عربی و با توجه به درخواست «حجت‌الاسلام و المسلمین سیدلطف‌الله سپهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان» و دبیر جشنواره موضوعی شعر فارسی و عربی خلیج فارس، بنا شد نسبت به راه‌اندازی دبیرخانه مستقلی به عنوان «شعر عربی و فارسی خلیج فارس» با مرکزیت استان خوزستان و شهر اهواز در سال آینده شاهد بالندگی و شکوفایی این جشنواره مه در فراسوی مرزهای ایران اسلامی باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر دبیرخانه تاسیس شده یا نه، افزود: بله؛ در حال حاضر حدود دو ماهی است که این دبیرخانه فعال است.

دبیر جشنواره درباره اقدامات دبیرخانه دائمی کنگره شعر فارسی و عربی از بدو تاسیس اضافه کرد: در حال راه‌اندازی دبیرخانه در مرکز استان هستیم، از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره خلیج فارس قول همکاری را به استان خوزستان داده‌ایم و روی وعده خود هستیم، ضرورت اقتضا می‌کند تا این دبیرخانه را به عنوان محوری‌ترین دبیرخانه جشنواره خلیج فارس بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

امیرزاده پیرامون اعضای این دبیرخانه از کشورهای اطراف و همسایه تصریح کرد: با توجه به سابقه تعاملات فرهنگی خوبی که استان خوزستان طی سه یا چهار سال گذشته در حوزه‌های فرهنگی و هنری با کشورهای عرب زبان منطقه ایجاد کرده، یقینا در این زمینه هم شاهد همکاری خواهیم بود، اما با توجه به اهمیت موضوع و با توجه به زمان مانده تا دور چهارم جشنواره خلیج فارس، طبق آخرین گزارشات دوستان در حال بررسی کارشناسانه جهت ارسال فراخوان هستند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها