امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25031
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد: این کشور در ماه ژوئن (خرداد ماه) روزانه 138 هزار و 157 بشکه نفت از ایران وارد ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد: این کشور در ماه ژوئن (خرداد ماه) روزانه 138 هزار و 157 بشکه نفت از ایران وارد کرده است که افزایش 16 درصدی نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد.

به گزارش رویترز، این کشور به عنوان پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام ایران، در ماه ژوئن 565 هزار و 444 تن نفت از ایران وارد کرده است.

به گقته دو منبع آگاه کره‌ای، این کشور برای دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا در ماه‌های ژوئن تا نوامبر امسال، واردات نفت از ایران در فاصله ماه‌های دسامبر 2012 تا می امسال را 15 درصد کاهش داده بود، اما واردات ماه ژوئن امسال با افزایش روبرو بوده است.

بر اساس اطلاعات تجاری و آمار واردات رسمی، بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران، چین، هند، ژاپن و کره جنوبی در ماه می (اردیبهشت) نسبت به سال گذشته، مجموعا واردات نفت از ایران را 11 درصد افزایش داده‌اند و این میزان به 1.13 میلیون بشکه در روز رسیده است.

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته 23 درصد کاهش یافته است؛ همچنین واردات روزانه نفت این کشور از ایران در ماه ژوئن در مقایسه با دسامبر تا می (آذر 91 تا اردیبهشت 92) که برابر با روزانه 148 هزار و 16 بشکه نفت بوده، 7 درصد کاهش یافته است.

بر اساس اطلاعات گمرک کره جنوبی، سئول مجموعا 10.44 میلیون تن نفت در ماه ژوئن از ایران وارد کرده است که این میزان در مدت دسامبر تا می برابر 10.71 میلیون تن بوده است.

اطلاعات نهایی واردات نفت کره جنوبی در ماه ژوئن توسط شرکت ملی نفت این کشور در اواخر ماه جاری منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها