امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2504
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی بعد از ظهر امروز در کار گروه توسعه کشاورزی استان خاطرنشان کرد: توسعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی بعد از ظهر امروز در کار گروه توسعه کشاورزی استان خاطرنشان کرد: توسعه کشاورزی باید برای روستائیان سودمند بوده و استمرار زندگی روستانشینی را موجب شود؛ چرا که در غیر این صورت شاهد کوچک شدن روستاها و تخلیه زندگی روستایی خواهیم بود.

وی با اشاره به واگذاری اراضی در حوزه پایاب سدهای استان خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، روستائیانی که به نحوی، در پایاب سدها قرار گرفته‌اند، توانستند با بهره‌گیری از این اراضی، منافع حاصل از آن را در اختیار داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که برخی، خود را به ناحق داوطلب بهره‌برداری از نتایج این طرح تلقی می کردند، خاطرنشان کرد: تمام سعی ما این بود که این امتیاز به کسانی تعلق بگیرد که مستحق برخورداری از منافع اراضی هستند و این امر با زحمات جهاد کشاورزی و فرمانداران مربوطه، در شهرستان‌های خداآفرین و جلفا محقق شد.

علیرضابیگی گفت: مدیریت در روند واگذاری اراضی باید به گونه‌ای باشد که موجبات کدورت روستائیان را فراهم نکند.

وی افزود: این روند اگر چه زحمت زیادی داشت و زمان زیادی را به خود اختصاص داد ولی با تحقق آن، امروز این فرصت فراهم شده است که از باقی مانده اراضی برای توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری استفاده شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه کشاورزی در قیاس با بخش صنعت قابل توجه نیست؛ بنابراین در این راستا باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

علیرضابیگی تاکید کرد: پروژه‌های زیادی در بخش تامین زیرساخت‌ها به نتیجه رسیده است که نتایج آن باید به طور عینی و ملموس در زندگی مردم حضور داشته باشد.

وی گفت: واگذاری اراضی در قالب پروژه‌های سرمایه‌گذاری و تعاونی ارزشمند بوده و از رهگذر اجرای آن، به خصوص در حوزه بازیافت آب، امکان توسعه اشتغال در میان فارغ التحصیلان رشته کشاورزی نیز فراهم شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که رقم این پروژه قابل توجه بوده و وسعت اراضی نیز چهار هزار هکتار است، افزود: کسانی که در تعاونی‌ها حضور پیدا کرده‌اند، می‌توانند با فعالیت در حوزه کشاورزی، در بخش تولید ایفای نقش کنند.

علیرضابیگی با اشاره به چهارمین سفر هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی در هفته آینده، تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی سیاستگذاری تمرکز دولت در حوزه کشاورزی، می توانیم امکانات بیشتری برای توسعه کشاورزی استان در جریان مصوبات این سفر، جذب کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تسهیلات و اعتبارات سال های 90 و 91 گفت: با توجه به همکاری و تعامل سازنده، تسهیلات و اعتبارات سال 90 جذب شده و در رابطه با سال 91 نیز شاهد گشایش‌های بیشتری خواهیم بود.
 انتهای پیام/60002/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها