امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25079
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، قیمت جهانی طلا، امروز، دوشنبه با آغاز به کار بازارهای جهانی افزایش یافت. این فلز گران‌بها ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، قیمت جهانی طلا، امروز، دوشنبه با آغاز به کار بازارهای جهانی افزایش یافت.

این فلز گران‌بها در اثر کاهش تولید ناخالص داخلی چین و اعلام بانک مرکزی آمریکا برای ادامه سیاست‌های خود در هفته گذشته، نخستین روز کاری خود را با افزایش آغاز کرد.

هر اونس طلا  در لحظه انتشار این خبر با افزایش 2.72 دلاری به 1288.31  دلار رسید. قیمت طلا هفته گذشته به دنبال سخنان بن برنانکه رئیس فدرال رزرو در مورد عدم کاهش برنامه‌های محرکی بانک مرکزی آمریکا 5.1 درصد افزایش یافته بود.

قیمت طلا امروز، به 1291.09 دلار در هر اونس نیز رسیده بود.

قیمت طلا در 11 جولای با افزایش تقاضای فیزیکی برای این فلز گران‌بها و در اثر سخنان برنانکه به بالاترین میزان در 2 هفته برابر با 1298.73 دلار رسید. برنانکه هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا هنوز به برنامه‌های محرک اقتصادی نیاز دارد.

تحلیل‌های بانک بارکلیز نشان می‌دهد که  قیمت جهانی طلا در 2 ماه آینده به 1335 دلار در هر اونس افزایش یابد. این فلز گران‌بها با قیمت 1100 دلار در هر اونس، پایین‌ترین میزان در 3 سال اخیر را در ماه ژوئن تجربه کرده بود.

بهای این فلز گران‌بها با از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری پس از اعلام فدرال رزرو مبنی بر کاهش سیاست‌های محرک اقتصادی خود و خرید اوراق قرضه آمریکا، در سال جاری میلادی 23 درصد کاهش یافت و در 28 ژوئن به پایین‌ترین میزان در 34 ماه گذشته برابر با 1180.50 دلار در هر اونس رسید.

به گفته تحلیلگران، هنوز خطر نزول طلا به کانال 1100 تا 1150 دلاری برای طلا وجود دارد. چگونگی این روند در یک یا دو ماه آینده مشخص خواهد شد.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها