امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25109
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز در ضمن یکی از گزارش‌های خود در خصوص شکل‌گیری دولت جدید در مصر، از نگهداری محمد مرسی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز در ضمن یکی از گزارش‌های خود در خصوص شکل‌گیری دولت جدید در مصر، از نگهداری محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر در حبس انفرادی خبر داد.

بنابراین گزارش، مرسی که اولین رئیس‌جمهور منتخب مصر بود، از روز سوم ژوئیه در محلی نامشخص در حبس انفرادی به‌سر می‌برد.

مرسی هنوز هیچ اتهام مشخصی ندارد اما روز شنبه سخنانی در خصوص ایراد برخی اتهامات به وی از قبیل جاسوسی، اعمال خشونت و تخریب اقتصاد بود. روز یکشنبه، دادستان عمومی مصر اعلام کرد که دستور بلوکه کردن دارایی‌های 14 نفر از اعضای جنبش اخوان‌المسلمین و سایر گروه‌های اسلام‌گرا را صادر کرده است.

اتهام اعمال خشونت علیه تعداد زیادی از شخصیت‌های رده‌بالای اخوان‌المسلمین وارد شده است هرچند که پلیس تاکنون برای دستگیری آنها مراجعه نکرده است. اخوان‌المسلمین این اتهامات را بخشی از پروژه سرکوب خود دانسته و تاکید کرده است که مقامات مصری باید به‌خاطر اعمال خشونت مورد سرزنش قرار گیرند.

«عصام العریان»، یکی از سران رده‌بالای اخوان تصریح کرده است که علاوه بر کشتار ده‌ها حامی مرسی توسط ارتش، 240 نفر از آنها نیز در زندان به‌سر می‌برند. این افراد به وکیل هم دسترسی ندارند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها