امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25127
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 152
محمدرضا دهشیری معاون آموزشی و پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درباره خطر نفوذ سکولاریسم در جامعه به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود ...

محمدرضا دهشیری معاون آموزشی و پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درباره خطر نفوذ سکولاریسم در جامعه به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: به منظور مبارزه با اندیشه‌های سکولاریستی باید به شناسایی ریشه‌های آن که بر الحاد و مادی‌گری استوار است توجه کنیم این ریشه‌ها با جامعه دینی و مذهبی ما سازگار نیست.

این استاد دانشگاه یادآور شد: صاحب‌نظران باید برای نشان دادن کارآمدی دین در عرصه سیاست تلاش کنند و بتوانند به ترویج و نشر  نگاه حداکثری و جهان شمول به دین به علاوه هموار سازی توان مدیریت تحولات سیاسی و اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گام بردارند.

وی اظهار کرد: بنابراین بازشناسی تصویر از دین در میان جامعه دانشگاهی و نخبگان فکری و فرهنگی کشور باید تلاش جدی امروزمان باشد.

دهشیری در پاسخ به این سؤال که آیا اکنون نیز تهدید این اندیشه‌های سکولاری در کشور احساس می‌شود، توضیح داد: این تهدیدات همچنان وجود دارد، عده‌ای احساس می‌کنند شاید مناسب باشد به دلیل برخی خطاهای دینداران ساحت دین از سیاست مجزا شود و این همان اندیشه ملهم است. پس ما باید سعی کنیم عملکرد اشتباه دینداران را با واقعیت دین خلط نکنیم.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها