امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25129
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 193
«حسین اخوان‌اقدم» مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ویژگی‌های ...

«حسین اخوان‌اقدم» مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ویژگی‌های تلاوت ترتیل آموزشی مرحوم «محمود خلیل‌الحُصَری» گفت: «خلیل‌الحصری» یکی از قاریان خوش‌سلیقه در امر آموزش قرآن کریم در سطح جهان است، وی برای آموزش سلیقه‌ها و سطوح مختلف قرآن‌آموزان آثاری را از خود بر جای گذاشته است.

وی دو اثر از آثار معروف که از این استاد برجسته مصری برجای مانده را برای آموزش مناسب دانست و گفت: دو ترتیل از مرحوم الحصری به جای مانده که یکی ترتیل 45 ساعته و دیگری 30 ساعته است که ار نظر وقف و ابتدا و نوع خواندن متفاوت هستند، این ترتیل‌ها آهسته خوانده شده و برای آموزش مناسب هستند.

وی یک ترتیل دیگر از خلیل الحصری نام برد که با ریتمی آرام‌تر خوانده شده و در این خصوص اظهار داشت: مرحوم الحصری یک تلاوت طولانی دارد که به آن قرآن معلم می‌گویند، به این صورت که وی قرآن کریم را با یک روش ساده از نظر تنقیمی خوانده که روش آن «ورش» یا تحقیق درسی است.

اخوان اقدم تلاوت ترتیل 45 ساعته خلیل‌الحصری را یک شاهکار برای آموزش دانست و گفت: به نظر من ترتیل 45 ساعته وی بهترین روش برای آموزش است، زیرا این اثر یک شاهکار آموزشی است، البته در کنار آن می‌توان تنغیم برخی دیگر از اساتید مصری را به جوانان آموزش داد تا خسته نشوند.

گفتنی است که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ابتدای ماه مبارک رمضان آموزش قرائت صحیح قرآن کریم را با استفاده از ترتیل آموزشی استاد «محمود خلیل‌الحُصَری» آغاز کرده است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها