امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25134
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ایوب ایرانی‌فام پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهادکشاورزی با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ایوب ایرانی‌فام پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهادکشاورزی با بیان اینکه متاسفانه قیمت خرید تضمینی پیش‌بینی شده به ویژه در محصول گندم موجب شده تا روند تحویل این محصول به سیلوهای استان کند شود اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در هر کیلوگرم هم اکنون 720 تومان می‌باشد اعلام کرد: همین امر موجب شده تا بسیاری از کشاورزان تمایل پیدا کنند که محصول گندم خود را به دلالان بفروشند.

ایرانی‌فام با بیان اینکه در سال زراعی جاری در مجموع 435 هزار هکتار از اراضی زراعی استان به زیر کشت گندم رفته است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت افزون بر 800 هزار تن گندم برداشت شود.

وی آغاز برداشت گندم در شهرستان خداآفرین را از مورخ دوازدهم خردادماه عنوان نموده و گفت: 853 دستگاه کمباین شامل 553 دستگاه بومی و 300 دستگاه مهاجر و همچنین 1510 دستگاه دروگر، 80 درصد گندم تولیدی استان را بصورت مکانیزه برداشت می‌کنند و در 20 درصد مزارع نیز که امکان برداشت مکانیزه وجود ندارد این محصول بصورت دستی توسط خود بهره‌برداران برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه گندم امسال از لحاظ اقتصادی مناسب بوده و دارای کیفیت خوبی است، تصریح کرد: بارش‌های مناسب در بیشتر شهرستان‌ها باعث شده است که رشد گندم در شرایط مطلوبی قرار گیرد و از نظر خسارت به محصول و سن زدگی نیز، هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه درسال زراعی جاری کشاورزان برای مقابله با آفت سن گندم، همکاری بسیار خوبی با مدیریت حفظ نباتات سازمان داشتند افزود: سطح مبارزه با آفت سن غلات در استان بیش از 36 هزار و 367 هکتار بوده است که در مرحله سن مادری حدود 26 هزار و 501 هکتار و در مرحله پوره نیز حدود 9 هزار و 866 هکتار از اراضی استان با آن مبارزه شد.
انتهای پیام/60002/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها