امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25144
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم تقدیر از فعالان و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم تقدیر از فعالان و تلاشگران حوزه زنان و خانواده که صبح امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به اینکه در طول تاریخ موضوع زن جایگاه زن و مرد جزو مهمترین مسائل جامعه و مشغله فکری اندیشمندان و پیامبران بوده است،‌گفت: در طول تاریخ گاهی مواقع مرد بر زن سیطره پیدا کرده است و گاهی مواقع زنان بر جامعه مسلط بوده‌اند.

وی افزود:‌ من فکر می‌کنم موضوع مهم زن یا مرد بودن نیست، موضوع مهم انسان بودن است. مهتمر از زن بودن و مرد بودن انسانیت است. زن بودن یا مرد بودن قالب است تقسیم کار و نقش است.

وی افزود:‌ آن حقیقتی که اصالت دارد کمال انسان، عظمت انسان، حقیقت انسان و خدایی بودن انسان است. موضوع اصلی هستی این است و از ابتدای خلقت مورد غفلت واقع شده و می‌شود و به نظر من مهمترین تلاش شیطان چه در مورد زنان و چه مردان این بوده که انسان را از خود غافل کند چرا که موضوعی مهمتر از انسان نیست.

وی ادامه داد: خدا  همه عالم را از جمله انسان خلق کرده و اگر انسان خلق نمی‌شد خلقت تمام دنیا بی‌معنا بود.

رئیس‌جمهور گفت:‌ اگر انسان خلق نمی‌شد ظرفی برای معرفی خدا وجود نداشت، همه موجودات آیینه این انسان است که نامحدود است و می‌تواند تجلی اکمل خدا شود.

وی افزود: عظمت انسان به عناوین نیست چرا که عناوین نشانه اصالت نیست، نشانه برتری و ترجیح نیست، فلان شخص رئیس کل دنیاست آیا این مسئله نشانه کمال و برتری است؟ ملاک برتری کمال و اصالت میزان شکوفا شدن انسان‌هاست. یک انسان هر چقدر انسان باشد همانقدر مهم است.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ممکن است شغل کسی نجاری یا خیاطی باشد،‌گفت‌: اما ممکن است این شخص به لحاظ مراتب انسانی در اوج باشد و خط حرکت انسان‌ها را روشن کند. پیامبران، چوپان نجار و یا کارگر بودند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه باید این دو مقوله را از یکدیگر تفکیک کنیم، گفت: ما در اسارت قالب‌ها هستیم. انسان در اسارت قالب‌هاست، همه قالب‌ها خاکی هستند حتی عناوین بسیار مقدس. فلان کس پیشوای مذهبی است پیشوای مذهبی تنها یک قالب است، مهم اتفاقاتی است که در این قالب می‌افتد این است که چقدر شخص کمال یافته است و چقدر تجلی خداست. عنوان تنها یک قالب است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ما باید دائما به دنبال حفاظت از حقیقت انسان‌ بودن خود باشیم، گفت: مهم نیست ما در کجا باشیم در چه قالبی باشیم و یا در چه عنوانی باشیم ما باید از خودمان مراقبت کنیم و معیار اصلی آن نیز خود انسان است. ممکن است همه عالم علیه آدم شعار بدهند اما اگر آدم بداند که آن بالاست مهم نیست.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اولین چیزی که ما باید از آن حراست کنیم جوهر انسانیت است، گفت: در اینجا اصلا بحث زن یا مرد بودن مطرح  نیست همه مشکلات آنجاست که ما به جای اصالت دادن به جوهر انسانی به قالب‌ها اصالت می‌دهیم.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد:ممکن است مردها در بعضی جاها زور بگویند ولی مگر خودشان به جایی رسیده‌اند. این بحث‌ها انحرافی است، زن و مرد در مسیر کمال مکمل هم هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم هر کس را در قالب خود ببینیم همیشه درگیر جنگ خواهیم بود، گفت:‌ پنج خانم که می‌خواهند برای خود کار کنند زمانی که دور هم جمع می‌شوند درگیر اختلاف می‌شوند این بسیار روشن است و مختص زمانه ما هم نیست اما اگر هدف متعالی باشد و هر کس مراقب خود باشد تا هر چه به دست  می‌آورد در راه خدا باشد چنین مشکلاتی به وجود نمی‌آید.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه ما اگر از منظر انسانیت وارد شویم دیگر بحث زن یا مرد بودن مطرح نخواهد بود، گفت: انسان همواره نیازمند محبت است، وجود انسان با محبت رشد می‌کند و اگر محبت نباشد هیچ تربیتی اتفاق نمی‌افتد. اگر تنبیه نیز از روی محبت نباشد اثر تخریبی دارد، تنبیه و مجازات اگر برای عقده گشایی باشد آثار اجتماعی آن تخریبی است بنای خلقت بر محبت است. خداوند نیز تمام دنیا را از روی محبت آفرید مبنای این عالم بر مبنای محبت است.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: رابطه بین زن و مرد نیز اگر بر مبنای غیر محبت باشد، دنیا جنگل است چرا که بحث‌های حقوقی همواره قابل تغییر است ، اما اگر محبت به میان آید زن و مرد برای هم هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث‌های حقوقی مال مواقعی است که اتفاقی می‌افتد و باید تنظیماتی انجام شود،؛ گفت:‌بین مادر و فرزند بحث‌های حقوقی هیچ معنایی ندارد و تنها محبت است، اگر غیر از این بود مادر از لحظه به دنیا آمدن کودک ساعت می‌گذاشت و همه چیز را حساب می‌کرد. بحث‌های حقوقی بحث‌های خشکی است اما در خانواده بر اساس محبت، مادر از وجود خود به فرزند اعطا می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اگر ما محبت را برداریم دنیا تبدیل به یک جنگل می‌شود گفت: معلوم است که خداوند متعال ماموریت مهرورزی و عشق‌آفرینی را به خانم‌ها داده است، روشن است که شخصیت زن را طوری قرار داده است که انسان در سایه محبت او شکوفا می‌شود و هر چیزی که نقش مهرآفرینی زن را مخدوش کند در نقطه مقابل کمال و انسان است.

وی با اشاره به اینکه حذف این ویژگی سبب نابودی دنیا می‌شود،‌گفت: چه طور می‌شود که یک نفر دستوری بدهد و یک میلیون انسان کشته شود ما باید ببینیم که در آن جامعه چه بلایی بر سر زنان آورده‌اند که زنان نقش مهرورزی خود را فراموش کرده‌اند.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه تربیت زنان است که مردها و جامعه را می‌سازد،‌گفت: اگر ما نقش تربیتی زنان را از جامعه حذف کنیم آن جامعه خواهد مرد. برخی تصور می‌کنند که باید سیل یا زلزله بیاید تا جامعه‌ای آسیب ببیند اما زمانی که در جامعه هیچ کس به هیچ کس نباشد و کسی به دیگری اهمیت ندهد آن جامعه مرده است.

رئیس‌جمهور با تشکر از دست‌اندرکاران مرکز زنان و امور خانواده گفت:‌ در این مرکز کارهای بزرگی انجام شده و اسناد پایه تدوین شد، برنامه‌های اجرایی بخصوص در کنفرانس اسلامی برگزار شده و اینکار بسیار بزرگی بود،باور من این است که شما توانستید مسائل مهمی را مطرح کنید. من به یاد دارم که زمانی دوره انتخابات بود و به طور مرتب بحث حقوق زنان مطرح می‌شد در حالی که من باور دارم انتخابات برای تعالی انسان است.

وی با تشکر از خانم مجتهدزاده گفت:‌ ماشاءالله خانم مجتهدزاده موتور 6 سیلندر و 4 سیلندر هستند و ما در مقابلشان موتور یک سیلندر و هر چه در هیئت دولت از طرف ایشان گفته می شد باید تصویب می‌شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز موتور حرکت دولت خانم‌هایی بودند که در دولت هستند گفت: حقیقتا کارهای بسیار خوبی توسط این عزیزان انجام شد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ماموریت انسان شدن و انسانیت تنها منحصر به مناسب اجتماعی نیست،‌گفت: ممکن است دولت عوض شود اما شما شرایط را حفظ کنید چرا که فرصت برای کار هست ارتباطات خود را حفظ کنید ممکن است محدودیت‌هایی به وجود بیاید اما خداوند فضاهای زیادی را باز می‌کند.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث انسان کامل و برخی از مخالفت‌ها گفت:‌من می‌دانم این مخالفت‌ها به چه دلیل است دشمنی شیطان با انسان کامل و امام است چرا که تمام حرف‌ها و کمال انسان همه به  خاطر وجود امام است اصلا به خدا نزدیک شدن یعنی به امام نزدیک شدن وگرنه شیخ‌هایی که فرمان قتل پیروان امیرالمومنین را می‌دهند مدعی هستند که با خدا هستند.

وی در ادامه تصریح کرد:‌همه باید به سمت امام برویم چرا که حاکمیت بدون امام و انسان کامل بی‌معناست و انقلاب ما برای حاکم شدن انسان کامل بود وگرنه ما هم یکی مثل بقیه می‌شدیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هم اکنون فضا و امکانات برای کار وجود دارد،گفت: شما در این مسیر کار و تلاش کنید چرا که ماموریت الهی این است و بدون شک در آن خللی ایجاد نخواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه برخی می‌گویند پشت هر مرد موفقی یک زن است،‌گفت: گاهی اوقات ما حرف‌هایی می‌زنیم که برخی ناراحت می‌شوند اما به پیر و پیغمبر جایگاه یک همسر شهید بالاتر از خود شهید است. شهید یکبار به شهادت می‌رسد اما همسر شهید باید یک عمر مراقب باشد و این خیلی سخت‌تر است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه معیارهای اندازه‌گیری خداوند حرف‌های ظاهری نیست،‌گفت: گاهی مواقع ما می‌بینیم که جایگاه یک انسان چقدر بالاست در حالی که اگر شما بروید می‌بینید که او را دم در بهشت نگه داشته‌اند در حالی که همسر وی در کنار پیامبر نشسته است معیارهای اندازه‌گیری اینهاست و ما باید به این توجه کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی می‌گویند احمدی‌نژاد در آخر دولت از همکاران خود تشکر می‌کند و به قول معروف خودشان از خودشان تشکر می‌کنند، گفت: اولا شاید به غیر از خداوند متعال و امام عصر که به همه امور عالم واقفند من تنها کسی هستم که زحمات همکاران خود را دیده‌ام زحمات خانواده‌ها را دیده‌ام شب و روز و خودشان را که برای انقلاب صرف کرده‌اند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در سال اول خود جایزه صلح نوبل گرفت در حالی که هنوز کار خاصی در دنیا انجام نداده بود، گفت: همکاران ما کار کرده‌اند و خدمات بی‌نظیری را ارائه داده‌اند و ویژگی این دولت این است اما کسی از آنها تشکر نمی‌کند بلکه هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه آنها بسیج شده‌اند و خدماتشان را زیر سوال می‌برند.

وی ادامه داد: ممکن است برخی ناراحت شوند بگذار ناراحت باشند آنها که همیشه ناراحتند، من وظیفه دارم که تشکر کنم. به خدا اگر جا داشت از همه همکاران خود در کشور دانه به دانه تشکر می‌کنم چرا که این یک کار خدایی است و ما تنها وظیفه خود را به جای می‌آوریم.

احمدی‌نژاد در پایان با تشکر از تمام دست‌اندرکاران حوزه زنان و خانواده گفت: اجازه بدهید که در اینجا از همسر خود نیز تشکر کنم، ماشاءالله اینقدر از همسرم تعریف کردم که فکر می‌کنم یک بار دیگر باید برای خواستگاری به خانه مادرزنم بروم در هر صورت من  از همسر و رئیس خودمان و همچنین خواهر عزیزم و تمام همکاران تشکر و قدردانی می‌کنم.

در این مراسم علاوه بر رئیس‌جمهور فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس‌جمهور و مجتهدزاده رئیس مرکز امور زنان و خانواده و پروین احمدی‌نژاد نیز به سخنرانی پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها