امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25152
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمازیار حسینی در این باره تاکید کرد: با توجه به اینکه سنگین ترین بار ترافیکی عبوری در معابر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمازیار حسینی در این باره تاکید کرد: با توجه به اینکه سنگین ترین بار ترافیکی عبوری در معابر شهری به این ناوگان تعلق دارد و تجارت قبلی به دست آمده در این خصوص از یک سو و نیز، تجربه موفق حاصل از استفاده از بسترهای اجرا شده به وسیله بتن متراکم غلتلکی (RCC) به ویژه در بزرگراه آزادگان، تونل نیایش و بزرگراه شهید بابایی، تصمیم گرفته شد که در زیرسازی خط ویژه BRT بزرگراه امام علی (ع) که یکی از طولانی ترین خطوط BRT نیز به شمار می رود، به عنوان یک کار اساسی از این نوع زیرسازی استفاده به عمل آید.

وی به سیاست شهرداری تهران مبنی بر کسر سهم حمل و نقل عمومی از کلیه معابر جدید پایتخت، یادآور شد: به این ترتیب معاونت فنی و عمرانی در جریان طراحی و احداث بزرگراه های جدید بر اساس این برنامه ریزی از پیش تعیین شده، اقدامات ویژه ای را برای زیرسازی، تجهیز و  راه اندازی خطوط BRT در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای راه اندازی خط جدید BRT در بزرگراه امام علی (ع)، توضیح داد: بزرگراه امام علی (ع) هشت خط تندرو به صورت رفت و برگشتی دارد که به منظور ارتقاء ایمنی در تراز 1- احداث شده و در این میان دو خط عبوری میانه ی بزرگراه به BRT اختصاص یافته است.

حسینی از زیرسازی ویژه این دو خط عبوری که با توجه به اختصاص به ناوگان اتوبوسرانی، میزبان حجم سنگینی از بار ترافیکی است، خبر داد و افزود: در این خطوط از بتن غلطکی متراکم (RCC) برای زیرسازی استفاده شده که با توجه به نوع دانه بندی و طرح اختلاط بتن، تراکم بالایی دارد و با افزایش مقاومت مسیر، جوابگوی بار ترافیکی سنگین اتوبوس های تندرو خواهد بود.

معاون شهرداری تهران خاطرنشان کرد: روکش نهایی این خطوط نیز آسفالت است و با استفاده از این پوشش، سطح خط BRT  با سایر خطوط عبوری بزرگراه همتراز شده است.

حسینی با اشاره به جانمایی ایستگاه های BRT در مسیر بزرگراه امام علی (ع)، اظهار کرد: کار احداث سکوهای ایستگاه ها و نصب تجهیزات مربوطه نیز، توسط اداره کل مهندسی ترافیک در حال انجام است و انشاءالله در آینده بهره برداری از آنها آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها