امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25156
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، فرزاد هوشیار پارسیان مدیرعامل برج میلاد در نشست خبری با اشاره به اجرای برنامه‌های جشنواره رمضانی برج میلاد اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، فرزاد هوشیار پارسیان مدیرعامل برج میلاد در نشست خبری با اشاره به اجرای برنامه‌های جشنواره رمضانی برج میلاد اظهار داشت: ما در شهر تهران پاتوقهای خانوادگی شبانه نداریم تا شهروندان تهرانی بتوانند تفریحات سالم و مفرح اوقات شبانه خود را پر کنند، ما با ایجاد فضاهای ثابت فرهنگی ــ تفریحی به دنبال ایجاد پاتوق‌های شبانه در شهر هستیم.

وی ادامه داد: جشنواره رمضان برج میلاد پایلوت این اتفاق است که امیدواریم در آینده به طور ثابت برای تفریحات شبانه شهروندان برنامه ریزی کنیم.

هوشیار با اشاره به برنامه‌های جشنواره رمضان برج میلاد افزود: این بخش در حضور 15 کشور از جمله پاکستان، بنگلادش، لبنان، تاجیکستان، اندونزی، هلند، بلژیک، اوگاندا، افغانستان، فلسطین و... برگزار می‌شود و تلاش شده زیر پرچم سبز پیامبر(ص) آداب، فرهنگ و رسوم رمضانی کشورهای مسلمان را مرور کنیم.

مدیرعامل برج میلاد اضافه کرد: 10 غرفه ورزشی و 10 غرفه تفریحی، برپایی چادر عشایر 10 قوم ایرانی که با فرهنگ‌های مختلف و غذاهای ایرانی خود حضور دارند، بخش‌های دیگر این جشنواره است.

وی گفت:اسکپو هنر دینی، نمایشگاه فرش دستباف عشایری و اطعام میزبانی از 70 کودک یتیم و برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی بخش های دیگری از جشنواره رمضانی برج میلاد است.

به گفته هوشیار جشنواره غذاهای رمضانی با 20 غرفه در این ایام فعال است، همچنین سه هزار افطاری ساده در چهار نقطه برج هر شب در اختیار روزه داران قرار می گیرد.

مدیر عامل برج میلاد در ادامه با اشاره به برگزاری جمع پینت‌ بال خبرنگاران در ماه رمضان گفت: 28 تیم آقایان و 15 تیم خانم ها در 29 و 31 تیر ماه به رقابت می پردازند.

وی افزود: شهر ما در رمضان شهری شاد نیست، رویکرد ما در مدیریت شهری ایجاد شب های شاد و مفرح و خاطره انگیز است.

هوشیار برگزاری  کنسرت موسیقی "عشق من ایران من" با حضور سالار عقیلی، رضا صادقی، روزبه نعمت اللهی در شب و روز عید فطر اشاره کرد و گفت: کنسرت موسیقی "شاهو" متشکل از 50 نوازنده که موسیقی ترکیبی است نیز در ایام رمضان برگزار می شود، همجنین تقدیر ویژه ای از فعالان عکاسان خبری با موضوع پاتوق‌های شبانه در این ایام برگزار خواهد شد.

مدیرعامل برج میلاد از ایجاد دهکده حیوانات در این برج که متشکل از 20 غرفه که شامل پرندگان، آبزیان و حیوانات محلی است خبر داد و گفت: برنامه‌های ماه رمضان از ساعت 18 تا 2 برگزار می شود و بیشتر این برنامه‌ها رایگان و در محوطه برج است به طوری که این برنامه‌ها در شب‌های قدر تعطیل و ویژه برنامه‌های خاص آن در گنبد آسمان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد اولین پارک دلفین‌های غیرساحلی در برج میلاد گفت: این دلفیناریون به زودی تبدیل به یک پژوهشکده پستانداران که مجوزهای قانونی خود را نیز گرفته، می‌شوند که شامل 6  شیردریایی و 6 دلفین خواهد بود.

هوشیار با اشاره به ایجاد فضای سوارکاری در فضای برج میلاد گفت: در فاز دو سوارکاری برج میلاد ما شاهد جشنواره اسب‌های اصیل عرب و ایرانی خواهیم بود.

وی در ادامه در خصوص فاز دو برج میلاد و اینکه آیا احتمال دارد طراحی فاز دو تغییر کند؟، گفت: ما تنها شاهد زمین برج میلاد هستیم و دوستان ما در بخش سرمایه گذاری‌های شهر تهران باید در این زمینه پاسخگو باشند، اما می‌دانیم در دو هفته قبل جلساتی با شورا داشتند که نتایج خوبی را به دنبال داشته، همچنین یک جلسه مفصل نیز در شورا با این موضوع برگزار شده است و تنها به عنوان شرکت بهره بردار می گوییم هتل هایی که قرار است در فاز دوم ساخته شود، بزرگترین هتل سازی پس از انقلاب است.

مدیر عامل برج میلاد در خصوص شایعه نشت آب در یکی از آب‌نماهای برج میلاد گفت: این یک شایعه است، چرا که سیستم‌های نگهداری برج میلاد بسیار کامل و مجهز است و 30 شرکت براساس نگهداری و پیشگیرانه در حال مراقبت از این برج ملی هستند.

وی گفت: 40 آب‌نما در مجموعه برج میلاد داریم که می توان حتی زیر آن را نیز بازدید کرد و هیچ نمی در این آب نماها وجود ندارد.

هوشیار خاطر نشان کرد: این شایعات در زمان انتخابات مطرح شد و شائبه سیاسی داشت و به همین در آن برهه از زمان در آن پاسخ داده نشد و باید بگوییم برج میلاد یک یادمان ملی است، با آن برخورد سیاسی نکنیم.

به گزارش فارس در پایان از کتاب "میلاد یک رؤیا" و "آسمان نزدیک است" که مجموعه عکس هایی از برج میلاد و کتابی در خصوص نحوه شکل گیری این برج ملی است، رونمایی شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها