امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25168
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "لئونید کوژارا" وزیر امور خارجه اوکراین، ریاست فعلی سازمان امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "لئونید کوژارا" وزیر امور خارجه اوکراین، ریاست فعلی سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز برای دیداری رسمی به ارمنستان عزیمت خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه ارمنستان، کوژورا در این سفر با "سرژ سارکیسیان" رئیس‌جمهوری، "اویک ابرامیان" رئیس پارلمان، "ادوارد نعلبندیان" وزیر امور خارجه و دیگر مقامات بلندپایه این کشور دیدار و مذاکره خواهد کرد. 

انتظار می‌رود که یکی از موضوعات اصلی در این ملاقات‌ها، مسئله حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی باشد. علاوه بر این مسائل مربوط به همکاری ارمنستان با سازمان امنیت و همکاری اروپا و روابط دوجانبه ارمنستان و اوکراین نیز مورد بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.

سفر رئیس کنونی سازمان امنیت و همکاری اروپا به منطقه قفقاز جنوبی برای اواخر ماه ژوئن برنامه ریزی شده بود، ولی این سفر فقط به تفلیس و باکو صورت گرفت و سفر کوژورا به ایروان به دلایل فنی تا به امروز به تعویق افتاده بود.

مناقشه قره باغ در فوریه سال 1988 با درگیری نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان آغاز شد. در سپتامبر سال 1991 جمهوری خودمختار قره باغ کوهستانی در منطقه مورد مناقشه تشکیل شد که باکو آن را غیرقانونی دانسته و این منطقه را «اشغال شده» نامیده، ولی ایروان از دولت خودمختار قره باغ حمایت می‌کند. سازمان امنیت و همکاری اروپا سال‌هاست درصدد حل و فصل این مناقشه و رفع اختلافات بین باکو و ایروان است، ولی تاکنون موفقیتی در این زمینه نداشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها