امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25169
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، فلسطینیان اراضی 48 در اعتراض به مصادره حدود 800 هزار دونم از اراضی اعراب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، فلسطینیان اراضی 48 در اعتراض به مصادره حدود 800 هزار دونم از اراضی اعراب ساکن النقب و کوچاندن نزدیک به 40 هزار نفر از بادیه‌نشینان این منطقه از روستاهای خود و تخریب 36 روستای عربی که اسرائیل آنها را به رسمیت نمی‌شناسد، تحصن کردند.

کمیته پیگیری عالی جمعیت عرب ساکن اسرائیل به دنبال اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر تصویب طرح برافر و تائید آن در کنست، اعتصاب فلسطینیان اراضی 48 را اعلام کرد.

کمیته مذکور اعلام کرد که این اعتصاب در مخالفت با طرح برافر است که بقای فرزندان ملت فلسطین در منطقه النقب را هدف قرار داده و خطرناک‌ترین طرح‌های رسمی است که موجودیت فلسطینیان در سرزمین خود را تهدید می‌کند.

در همین راستا فروشگاه‌ها و مراکز تجاری و موسسات عمومی از جمله ادارات ملی، مراکز درمانی و بانک‌ها در روستا و شهرهای عربی از صبح امروز بسته شد.

کمیته مذکور از همه روسای ادارات محلی عربی خواسته است تا برای موفقیت این اعتصاب عمومی کمک کرده و در فعالیت‌ها و تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز حضور فعال داشته باشند.

این کمیته همچنین بر ضرورت پاسخ قوی و خشمگین و اجرای اعتصاب فراگیر تاکید و اعلام کرد که فعالان فلسطینی در اراضی اشغالی سال 1948 در قدس اشغالی، غزه، رام‌الله، نابلس و الخلیل تظاهرات برگزار خواهند کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها