امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25170
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، حامیان «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر در بیانیه‌ای در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، حامیان «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر در بیانیه‌ای در «الرابعه العدویه» خواستار بزرگترین تجمع در چند روز گذشته برای بازگرداندن مشروعیت شدند و تأکید کردند که تحرکات اعتراضی خود را افزایش و توسعه خواهند داد.

حامیان مرسی همچنین بیانیه‌های ارتش را که از آنها خواسته بود به اعتراض‌های خود پایان دهند، محکوم کردند و نسبت به پیگرد قانونی رهبران اخوان المسلمین انتقاد کردند و خواستار بازگشت مرسی به جایگاه خود شدند.

در همین راستا نمایندگان اتحادیه‌های دانش آموزی در مصر خواستار محاکمه عاملان کشتار حامیان مرسی در برابر گارد ریاست جمهوری شدند و تأکید کردند که به تحرکات خود برای بازگشت مرسی ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر نیز «جبهه نجات ملی» با همکاری جریان تمرد و تعدادی از فعالان جوان خواستار تجمع مخالفان مرسی در روز دو شنبه و جمعه در میدان تحریر و روبروی قصر اتحادیه شدند.

معترضان خواستار حمایت از انقلاب 25 ژانویه و ادامه آن در 30 ژوئن شدند و جبهه نجات ملی تأکید کرد که به دلیل پایبندی به اراده ملت و با توجه به دستاوردهای انقلاب با همه تلاش ها برای مقابله با آن برخورد خواهند کرد.

درپی تظاهرات میلیونی مخالفان مرسی و دخالت ارتش و برکناری وی، هزاران نفر از حامیان رئیس جمهور برکنار شده در چند روز گذشته در خیابان‌های اصلی شهر تجمع کرده و خواستار بازگشت مرسی به قدرت شده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار