امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25171
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «علی زیدان» نخست وزیر لیبی دیروز یکشنبه در نشستی خبری تلاش کرد شبهات در ارتباط با موضوع تلاش دولت برای تشکیل ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «علی زیدان» نخست وزیر لیبی دیروز یکشنبه در نشستی خبری تلاش کرد شبهات در ارتباط با موضوع تلاش دولت برای تشکیل گارد ملی را رفع کند.

نخست وزیر لیبی گفت: طرح تشکیل گارد ملی در کشور دلایل ایدئولوژیک و دینی ندارد اما در عین حال شبهه‌ای که در این زمینه ایجاد شده بود موجب شد تا در حال حاضر اجرای این طرح را متوقف کنیم.

دولت لیبی هفته گذشته اعلام کرد: در حال حاضر طرح تشکیل گارد ملی را متوقف کرده است اما توضیحی درباره علت توقف این طرح ارائه نکرده بود.

رئیس ستاد کل ارتش لیبی تشکیل گارد ملی را موجب تضعیف ارتش و روی کار آمدن نهادی مشابه گارد ملی دوران قذافی اعلام کرده بود.

زیدان گفت: گارد ملی یک نیروی نظامی دولتی است که وظیفه حفاظت از امنیت مناطق خارج از شهرها را بر عهده خواهد داشت و این اتفاقی معمول در بسیاری از کشورهای جهان است.

وی درباره دلایل ضرورت سرعت دادن به اجرای این طرح گفت: ما تلاش کردیم در اجرای طرح سرعت عمل نشان دهیم و نیروهایی که به این گارد ملحق می‌شوند فقط با انگیزه‌های شخصی اقدام کرده باشند و انگیزه سیاسی و حزبی در آن سهمی نداشته باشد.

وی درباره ماموریت اصلی گارد ملی گفت: حفاظت از خطوط لوله انتقال نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، چاه‌ها و سکوهای نفتی، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های فشار برق، منابع آبی و تاسیسات زیربنایی خارج از شهرها برعهده این نیروها خواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها