امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25211
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 51
حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه اعتدال یک واژه دینی و قرآنی است، گفت: در قرآن، به جای کلمه اعتدال، قوام و مقتصد ذکر شده است.

وی با ذکر این آیه قرآن که می‌فرماید«فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ فَمِنْهُمْ مُقْتَصِدٌ»، تصریح کرد: در آیات متعددی از قرآن به رعایت میانه‌روی و پرهیز از افراط و تفریط تاکید شده است.

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه اعتدال در سیاست به معنای پرهیز از افراط و تقریط است، تاکید کرد: اعتدال یعنی اینکه در عرصه سیاسی، نسبت به دوست و دشمن به گونه‌ای رفتار کنیم که نه دوستی‌مان چنان تند شود که با مشکل مواجه شویم و نه اینکه با دشمن طوری برخورد که هیچ پلی باقی نماند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از صلوات شعبانیه مبنی بر «الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ، وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللّازِمُ لَهُمْ ‏‏لاحِقٌ،»، تصریح کرد: در صلوات شعبانیه، تاکید شده است کسانی که از امام تندتر می‌روند منحرف می‌شوند، کسانی که کندتر می‌روند، راه را گم می‌کنند و راه حق همان همگامی با حق است.

وی با بیان اینکه راه میانه و اعتدال، مطلوب است، اظهار داشت: سیاستمدار باید اکثریتی که با او همراه هستند را با خود هماهنگ کند و اجازه افراط و تفریط ندهد؛ ممکن است برخی به دنبال تندروی باشد و برخی حال و توان لازم را نداشته باشند و انسان تنبلی باشند که این افراد نیز چون حال انقلابی ندارند، معتدل نیستند.

وی با بیان اینکه دولت روحانی می‌تواند شعار اعتدال را در انتخاب وزرا عملی کند، خاطر نشان کرد: در شرایط جنگ با دشمنان قسم خورده هستیم و نیاز داریم که افراد با روحیه انقلابی بر سر کار بیایند.

مصباحی مقدم با بیان اینکه راه ما روش انقلابی و اسلامی است، خاطر نشان کرد: در عین اینکه باید روحیه انقلابی داشته باشیم، باید گفت که درصدد دشمن تراشی نیستیم و اگر هم بتوانیم باید در مسیر خنثی کردن دشمنی‌ها قدم برداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار