امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2522
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 217
فریال سلحشور مدیر گالری دی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: از حدود یک سال ونیم پیش هادی سحابی برادر این هنرمند ...

فریال سلحشور مدیر گالری دی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: از حدود یک سال ونیم پیش هادی سحابی برادر این هنرمند با من تماس گرفتند و خواستند که مجموعه‌ای از آثار مهدی سحابی را که در اختیار خانواده و فرزندانش است، در گالری دی به نمایش و فروش بگذارند اما با توجه به جا به این که جا به جایی گالری و مستقر شدن در مکان جدید کمی به طول انجامید، برپایی این نمایشگاه به سال 92 موکول شد و به این ترتیب اولین نمایشگاه ما در فضای جدید گالری دی به آثار این هنرمند اختصاص یافت.

سلحشور درباره آثاری که در این نمایشگاه به نمایش درآمده توضیح داد: در این نمایشگاه حدود 35 تابلو نقاشی و 20 مجسمه مربوط به دوره‌های کاری مختلف مهدی سحابی به نمایش گذاشته شده است که شامل مجموعه آثار این هنرمند تا سال‌های آخر عمر ایشان از جمله ماشین‌ها،‌پرتره‌ها، مجسمه‌هایی از پرنده‌ها و ستون‌های چوبی  است.

مدیر گالری دی درباره قیمت‌گذاری آثار این هنرمند هم توضیح داد: این آثار با توجه به این که هنرمند آن در قید حیات نیست، قیمت‌های بسیار مناسبی دارند که کمترین قیمت این آثار مربوط به مجموعه آثار قلمدان‌های چوبی اوست با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان و بیشترین قیمت‌ها نیز مربوط به ستون‌های چوبی اوست با ابعاد 2 متر و نیم که روی آن صورتک‌ها و پرنده‌هایی کار شده است و 9 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

سلحشور تأکید کرد: این قیمت‌گذاری با نظر خانواده این هنرمند انجام شده است.

به گزارش فارس، نمایشگاه آثار نقاشی و مجسمه زنده‌یاد مهدی سحابی تا 9 اردیبهشت‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری دی به نشانی خیابان ولیعصر، رو به روی پارک ملت، خیابان عاطفی، پلاک 130 زنگ یک برپاست.
گالری دی شنبه‌ها تعطیل است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها