امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25221
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری دام پرس، منابع آگاه محلی اردنی اعلام کردند که طی روزهای اخیر ده‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری دام پرس، منابع آگاه محلی اردنی اعلام کردند که طی روزهای اخیر ده‌ها نوجوان اردنی به گروه‌های مسلح سلفی پیوستند که در سوریه علیه نظام این کشور درحال مبارزه هستند.

این منابع محلی در ادامه توضیح دادند که این نوجوانان اردنی از طریق شبکه‌هایی که اقدام به آماده و مهیا کردن نوجوانان و جوانان اردنی جهت پیوستن به صفوف گروه‌های مسلح فعال در سوریه راهی سوریه شده و به این گروه‌ها ملحق شده‌اند.

بنابر اظهار این منابع طی روزهای اخیر تنها از شهر «معان» اردن بیش از 50 جوان و نوجوان قرار گرفته در گروه سنی 15 تا 35 سال توسط این شبکه‌ها به صفوف گروه‌های مسلح در سوریه ملحق شده‌اند.

براساس پیگیری‌ها و بررسی‌های صورت گرفته این شبکه‌ها به شکلی ویژه در شهرهای المفرق، امان و درعا فعال هستند و پس از جذب جوانان و نوجوانان اردنی آنها را جهت پیوستن به گروه‌های مسلح وابسته به جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه به مناطق مختلف سوریه اعزام می‌کنند.

«اکرم کریشان»، فعال سیاسی اردنی در این ارتباط تاکید می‌کند که پدیده جذب نوجوانان اردنی در حال گسترش است که یکی از دلایل آن کمرنگ بودن نقش دولت و نیروهای امنیتی جهت کنترل امور است که زمینه پیوستن بسیاری از کودکان و نوجوانان اردنی به صفوف گروه‌های مسلح است.  

«ابو محمد» پدر یکی از این نوجوانان است که فرزند وی توسط این شبکه‌ها به صفوف گروه‌های مسلح در سوریه ملحق شده است. وی می‌گوید که منطقه ما منطقه امنی نیست و من تنها فرزند خود را که 15 سال است، به این خاطر از دست دادم. این شبکه‌ها حتی بدون اجازه و اطلاع من پسرم را فریب داده و با خود بردند. در حالی‌که استفاده از کودکان برای اهداف سیاسی و نظامی در آیین اسلام و بسیاری از قوانین تحریم شده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها