امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25228
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری فارس، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر اعلام کرد که تسریع در روند تشکیل دولت با وجود نیاز برای بررسی ...

به گزارش خبرگزاری فارس، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر اعلام کرد که تسریع در روند تشکیل دولت با وجود نیاز برای بررسی پرونده‌های زیادی که باز مانده، امری ضروری به نظر می‌رسد،‌ از سویی اوضاع داخلی دیگر تحمل ادامه حالت خلأ سیاسی را ندارد.

وی ادامه داد که عدم تشکیل دولت مانند مصیبتی برای ثبات موسساتی و مقاومت و اوضاع شیعه و سنی در این کشور است و همه باید به دنبال سهم داشتن در گشایش این گره‌ها باشند و من نیز به نوبه خودم به نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه اعلام کرده‌ام که نمایندگی شیعیان در دولت مشکلی نخواهد داشت و وی می‌تواند از این ناحیه خیالی آسوده داشته باشد و هنگامی که با دیگران به تفاهم برسد، ما را منتظر برای این تفاهم خواهد دید.

بری تاکید کرد که گروهی که تشکیل دولت را به تعطیلی کشانده‌اند، حزب الله یا امل یا میشل عون نیستند، بلکه این 14 مارس هستند که با شروط غیر قابل تحقق خود از جمله درخواست برای انزوای حزب‌الله لبنان از دولت این روند را به تعطیلی کشانده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات یک سوم بعلاوه یک جریان 8 مارس همچنان مطرح است، تاکید کرد: اسامی نهایی جنبش امل برای شرکت در دولت اندکی قبل از صدور مراسم تشکیل دولت تحویل داده خواهد شد، این موضوع پیشتر نیز به همین شکل بوده و از سالهای دور به یک سنت تبدیل شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار