امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25231
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سازمان اطلاعات پاکستان در بیانیه‌ای رسمی ضمن تأیید حضور جنگجویان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سازمان اطلاعات پاکستان در بیانیه‌ای رسمی ضمن تأیید حضور جنگجویان پاکستانی در سوریه اعلام کرد: شبه‌نظامیانی که از پاکستان راهی سوریه شده‌اند به 2 گروه تقسیم می‌شوند.

طبق این بیانیه، گروه اول شامل تعداد زیادی از اعضای القاعده به ویژه تعدادی از این نیروها که تازه وارد مناطق قبایلی پاکستان شده بودند و نیز جنگجویان ازبک و شبه‌نظامیان ترکمن و کشور‌های آسیای مرکزی هستند و گروه دوم نیز شامل اعضای طالبان پاکستان، «لشکرجهنگوی» و «سپاه صحابه» می‌باشند.

این گزارش می‌افزاید: گروه تروریستی تندرویی که در سال 2009 اعضای تیم کریکت سریلانکا را در پاکستان ترور کرد نیز جزو گروه‌هایی است که راهی سوریه شده است.

به گفته سازمان اطلاعات پاکستان، بیشتر شبه‌نظامیانی که از پاکستان راهی سوریه شده‌اند خانواده‌های خود را نیز همراه بردند تا بتوانند برای مدت طولانی به جنگ با ارتش سوریه بپردازند.

در این بیانیه آمده است: شبه‌نظامیان پاکستانی از طریق بلوچستان به کشور عمان و از آنجا به سوریه اعزام می‌شوند و برخی دیگر نیز مسیر قطر را ترجیح می‌دهند.

طبق این گزارش، تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس برای اعزام شبه‌نظامیان خارجی به سوریه اعلام آمادگی کرده‌اند.

«محمد نعمان» از فرماندهان شبه نظامیان مخالف دولت سوریه نیز تأیید کرد که تعداد زیادی از جنگجویان افغان و پاکستانی به آنان پیوسته و به صورت عملی وارد جنگ با ارتش سوریه شده‌اند.

در همین حال، «عمر حمید خان» سخنگوی وزارت کشور پاکستان با اظهار بی‌اطلاعی از حضور شبه نظامیان پاکستانی در جنگ سوریه اعلام کرد که دولت پاکستان از هیچ حرکتی علیه دولت سوریه حمایت نمی‌کند و شبه‌نظامیان به صورت مستقل وارد عمل شده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها