امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25234
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، دادگاه ضدترور کویته، امروز از مقامات این کشور خواست تا پرویز مشرف رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، دادگاه ضدترور کویته، امروز از مقامات این کشور خواست تا پرویز مشرف رئیس‌جمهور سابق این کشور را به اتهام قتل «اکبر بوگتی» رهبر بلوچ‌های پاکستان در دادگاه حاضر کنند.

در این دادگاه، «آفتاب خان شیرپائو» وزیر کشور سابق پاکستان نیز حاضر بود.

«محمد اسماعیل» قاضی دادگاه کویته، در این جلسه دستور دستگیری مشرف، «شوکت عزیز» نخست‌وزیر سابق، «اویس احمد غنی» فرماندار سابق بلوچستان و چند تن دیگر از مظنونین قتل بوگتی را صادر کرد.

وی همچنین از عملکرد شاخه جنایی پلیس که، به‌رغم صدور دستور بازداشت مشرف، وی را دستگیر نکرده است ابراز نارضایتی کرد.
جلسه بعدی دادگاه به 30 جولای موکول شد.

گزارش دیگری نیز حاکی از آن است که «ناصرالملک» قاضی دیوانعالی پاکستان حاضر به شرکت در جلسه دادرسی مشرف در رابطه با پرونده بازداشت غیرقانونی قضات نشد و این جلسه نیز به وقت دیگری موکول شد.

پرویز مشرف که چند ماه پیش برای شرکت در انتخابات به پاکستان بازگشته بود، هم اکنون به اتهام دست داشتن در قتل «بی‌نظیر بوتو» نخست‌وزیر فقید پاکستان در سال 2007، قتل «احمد بوگتی» رهبر بلوچ‌ها در سال 2006 و نیز بازداشت غیرقانونی 60 تن از قضات در سال 2007 در بازداشت خانگی به‌سر می‌برد.

اگرچه تاکنون جلسات متعدد دادرسی برضد مشرف تشکیل شده اما وی هنوز در هیچ یک از این جلسات حاضر نشده است.

برخی کارشناسان بر این باورند که مشرف حاکم نظامی سابق پاکستان از حمایت ارتش این کشور برخوردار بوده و به‌همین دلیل تاکنون اقدام جدی برضد وی انجام نشده است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها