امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25248
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 75
«جواد فیروز» عضو دبیرخانه جمعیت الوفاق بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، مردم این کشور را به مشارکت ...

«جواد فیروز» عضو دبیرخانه جمعیت الوفاق بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، مردم این کشور را به مشارکت در کمپین فعالان بحرینی علیه حاکم ظالم فراخوانده و تاکید کرد که آزادی بیان و تظاهرات را نباید فتنه انگیزی و آشوب تعبیر کرد بلکه اعتراض به حاکم ظالم قانونی است همانطور که انبیاء و صالحین نیز چنین کردند.

باید همه پرسی برگزار شود

وی تصریح کرد: هیچ حاکمی بدون حمایت و مقبولیت مردمی، مشروعیت ندارد بنابراین نظام حاکم بحرین باید با برگزاری همه پرسی حق تعیین سرنوشت را به مردم واگذار کرده و به اختلافات موجود پایان دهند.

فیروز این سوال را مطرح کرد که اگر مسئولان، آزادی بیان را حق مردم می دانند چرا از برگزاری راهپیمایی و تجمع در پایتخت جلوگیری کرده  و چرا برای من و امثال من حکم زندان صادر می کنند؟

وی همچنین نظام حاکم در بحرین را به تسلیم شدن در برابر خواسته های مردم مبنی بر تحقیق عدالت به جای تلاش فراوان و هزینه کردن مبالغ زیاد علیه جنبش تمرد بحرین فراخوانده و گفت: ظلم را سکوت زنده نگاه می‌دارد.

این انقلابی بحرینی تاکید کرد: هرچه که زمان بگذرد باز ملت بحرین به تظاهرات گسترده خود که از 14 فوریه 2011 آغاز شده است، ادامه می دهد .

وی تاکید کرد: علیه هر نظام ظالمی که حقوق ملت خود را سلب کرده برخاسته و اعتراض می کنیم و همچنان بر اصلاحات و تحقق منافع عالی کشور و حفظ یکپارچگی ملی تاکید دارم.

این در حالی است که چندی پیش مسئولان بحرینی تصمیم گرفتند تابعیت بحرینی فیروز را سلب کنند.

در این میان وزارت کشور بحرین به مردم هشدار داده که به فراخوان فعالان سیاسی که در صفحات اینترنتی و تحت عنوان « جنبش تمرد 14 اوت» منتشر شده است، پاسخ ندهند.

وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از فراخوان تمرد این است که مردم را به شیوه غیر قانونی که امنیت کشور را تهدید می کند، به سرنگونی نظام حاکم و تحقق خواسته‌های خود سوق دهند در حالی که این اقدام آرامش داخلی و آزادی ها و منافع کشور را در معرض خطر قرار داده و بر خلاف قانون است.

تهدید وزارت کشور علیه پاسخ به فراخوان 14 اوت

بنابر بیانیه وزارت کشور، هرکس به فراخوان موسوم به جنبش تمرد 14 اوت پاسخ دهد قانون را نقض کرده است و با او طبق قانون برخورد خواهد شد.

در این میان فراخوان جوانان انقلابی بحرین برای حضور در خیابانها در 14 اوت آینده که الهام گرفته از جنبش تمرد در مصر است، افزایش یافته است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها