امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25249
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 88
محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد آخرین وضعیت تحقیق و تفحص‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ...

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد آخرین وضعیت تحقیق و تفحص‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران به تصویب کمیسیون رسیده، بنابراین پس از تصویب در صحن علنی برای تعیین اعضای کمیته و آغاز کار به کمیسیون ارجاع می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از شرکت ملی مس به دلیل ابهام در مورد فروش‌های داخلی و خارجی، نحوه نگهداری حساب‌های ارزی شرکت در خارج از کشور، ابهام در فعالیت‌های طرح های توسعه و صنایع پایین دستی، افزایش هزینه‌های غیر ضرور و خارج از عرف و کاهش تولید در شرکت، تحقیق و تفحص صورت می‌گیرد.
وی درباره تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه نیز گفت: در جلسه مقرر شد کارگروهی به مسئولیت بنده در این زمینه تشکیل شود و گزارشی ظرف یک ماه از وضعیت بیمه به کمیسیون ارائه شود.
به گفته وی در صورتی که موارد مدنظر مجلس با اقداماتی که بیمه انجام می‌دهد قابل رفع نباشد، یک ماه پس از گزارش کمیته، تصمیم‌گیری درباره درخواست تحقیق و تفحص انجام می‌شود.
این نماینده مجلس با اشاره به حضور مدیرعامل بانک ملت در جلسه کمیسیون اقتصادی برای بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از این بانک تصریح کرد: مدیرعامل بانک ملت درباره عملکرد این مجموعه توضیحاتی به اعضا ارائه کرد اما به دلیل حاضر نبودن افراد متقاضی تحقیق و تفحص در جلسه،‌ عملاً با توضیحات مدیرعامل، رای‌گیری در این خصوص انجام نشد و این موضوع در کمیسیون مختومه شد.
تحقیق و تفحص از بانک ملت در دو محور بررسی موضوع رعایت قوانین و مقررات و موازین بانکی در پرداخت تسهیلات، مشکلات به وجود آمده برای واحدهای تولیدی و علت عدم پرداخت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار گرفت .
به گزارش فارس، محورهای طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه عبارتند از: ابهام در عملکرد مالی شرکت‌های بیمه‌گر، وجود ضعف در نظارت بیمه مرکزی بر شرکت‌های بیمه دولتی و غیردولتی، ابهام در حیف و میل بیت‌المال در صنعت بیمه کشور، عدم تعیین تکلیف تخلفات مالی قبلی بیمه ایران و عدم ارائه گزارش شفاف در خصوص مسائل مالی شرکت و تصمیمات غیرمنطقی در صنعت بیمه کشور.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها