امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2525
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 292
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «سی ان ان»، «جوهر سارنایوف» مظنون بمب‌گذاری مسابقه ماراتن «بوستون» به بازرسان پرونده گفته که برادرش، رهبر حملات هفته ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «سی ان ان»، «جوهر سارنایوف» مظنون بمب‌گذاری مسابقه ماراتن «بوستون» به بازرسان پرونده گفته که برادرش، رهبر حملات هفته گذشته بوده است و هیچ گروه‌های تروریستی بین‌المللی پشت این حمله نبوده است.

سی ان ان به نقل از یکی از مقامات دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود، گزارش کرد که بازجویی‌های اولیه با سارنایوف حاکی از آن است که جوهر گفته است که برادر 26 ساله‌اش به نام «تیمور لنگ» که اوایل روز جمعه به وقت محلی کشته شد، برنامه‌ریزی این حمله را کرده است و این دو نفر به هیچ عنوان گروههای بین‌المللی تروریستی بخشی از حمله بوستون نبودند.

جوهر، 19 ساله، که هم‌اکنون در بیمارستان بستری است و قادر به حرف زدن نیست، احتمالاً در صورتیکه به دلیل مشارکت در بمب‌گذاری هفته گذشته مسابقه ماراتن بوستون گناهکار شناخته شود، با حکم حبس ابد یا اعدام مواجه است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که جوهر با اتهام توطئه برای استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و همچنین تخریب اموال با استفاده از مواد منفجره مرگبار روبرو است.

اوایل هفته گذشته، در نزدیکی خط پایان مسابقه ماراتن «بوستون»، دو بمب منفجر شد که به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن 170 نفر دیگر منتهی شد. عملیات تعقیب و گریز و تحقیقات مأموران پلیس به مظنون شناخته شدن «تیمور لنگ سارنایوف» و «جوهر سارنایوف» دو برادر 26 و 19 ساله با اصلیت چچنی منتهی شد.

تیمور لنگ در حین فرار از دست پلیس کشته شد و عصر روز جمعه هفته گذشته، جوهر نیز در حالیکه جراحات بسیار زیادی برداشته بود، در قایقی که در حیاط پشتی خانه‌ای پارک شده بود، دستگیر شد و به بیمارستانی منتقل شد.

جوهر از ناحیه گلو مورد اصابت گلوله قرار گرفته و قادر به حرف زدن نیست و برخی رسانه های آمریکایی می‌گویند که احتمالاً تا آخر عمر نتواند حرف بزند و به همین منظور بازجویی از او به صورت کتبی صورت می‌گیرد.

مأموران اف بی آی تلاش می‌کنند تا پروژه اسلام‌هراسی راه بیاندازند و اعلام کردند که دو برادر جزء گروههای تندرو اسلام‌گرا بودند اما مصاحبه‌های رسانه‌ها با خانواده سارنایوف حاکی از آن است که تیمور لنگ به هیچ عنوان یک متعصب مذهبی نبوده است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار