امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25254
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 97
مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ویژگی‌های اعتدال و اعتدال‌گرایی ...

مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ویژگی‌های اعتدال و اعتدال‌گرایی اظهار داشت: آقای روحانی شعار اعتدال را برای مرز‌بندی با دو جریان تندرو انجام داد؛ در واقع او برای مرز‌بندی با جریان احمدی‌نژاد و جریان انحرافی که در اواخر دولت دهم ایجاد شد و همچنین به منظور مرز‌بندی با بخش تندروی اصلاحات یعنی فتنه این شعار را مطرح کرد.

محمدی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان تندرو در سال 88 خط قرمز‌های نظام را نادیده گرفته و بعد از وقایع 88 به جمع ضدانقلاب پیوستند افزود: ترجمه عملی شعار اعتدال از سوی برخی اطرافیان روحانی بعد از 24 خرداد آرام آرام به سمتی حرکت کرده که یک جنبه از آن نادیده گرفته شود.

* خطر تبدیل اعتدال‌گرایی به چپ‌گرایی افراطی

این کارشناس مسائل سیاسی بر همین اساس به تلاش این جریان برای احیای رسانه‌ای، سیاسی و یادآوری مواضع سران فتنه اشاره کرد و یادآور شد: روحانی برای پاسداری از شعار اعتدال باید جلوی این فرآیند را بگیرد و در غیر این صورت کار اعتدال‌گرایی به جایی خواهد رسید که چیزی جز چپ‌گرایی افراطی از دل آن در نمی‌آید.

وی با تاکید بر اینکه روحانی باید از تبدیل شدن اعتدال‌گرایی به چپ‌گرایی و ایستادن در مقابل اصولگرایان پرهیز کند تصریح کرد: روحانی سیاستمداری هوشمند است که مراقب این طراحی‌هاست و نشانه این موضوع این است که برخی سران تندروی فتنه نسبت به اینکه روحانی با آنها همراهی نکرده و مسیری متفاوت را طی می‌کند ابراز نگرانی کرده‌اند بنابراین معتقدم روحانی از مدیریت این صحنه پیچیده بر خواهد آمد.
 

* حرکت خزنده برای استحاله رای 24 خرداد

این فعال رسانه‌ای ادامه داد: آقای روحانی با یک حرکت خزنده برای استحاله رای 24 خرداد مواجه است که تلاش می‌کند رای او را به عنوان رای اصلاحات و فتنه تفسیر کند در حالی که رای به روحانی «نه» به احمدی‌نژاد و تندروهایی بوده که آرامش و دورنمای اقتصادی مردم را مخدوش کرده‌اند و بنابراین رای به روحانی «آری» به هیچ جریانی نبود.

وی با تاکید بر اینکه اصلاحات هیچگاه 18 میلیون رای نداشته است خاطرنشان کرد: رای به روحانی رای توده‌ها به بهبود وضعیت معیشت بود که به دلایلی روحانی را برای این امر تشخیص دادند و این به دلیل اشتباهات اصولگرایان در مبارزات انتخاباتی بود که اگر دو قطبی سازش و مقاومت در انتخابات ایجاد نمی‌شد، چنین نتیجه‌ای نیز به دست نمی‌آمد.

محمدی به کلاهبرداری سیاسی فتنه‌گران اشاره کرد و ادامه داد: اگر مردم ادعاهای فتنه‌گران را در سال 88 باور کرده بودند در سال 92 نباید با حضوری 73 درصدی پای صندوق‌های رای می‌آمدند از این رو آنها با حضور خود تاکید کردند که جریان فتنه خیانت بزرگی را به کشور مرتکب شده و فاقد هرگونه پشتوانه مردمی است و نظام را نیز محق برخورد با این جریان می‌دانند.

این کارشناس مسائل سیاسی روحانی را سیاستمداری کارکشته و هوشمند دانست که پیام مردم را دریافت کرده است و بر همین اساس گفت:‌ امیدوارم وی بتواند در برابر فشارهای سازمان‌دهی شده مقاومت کند و اجازه ندهد که رادیکالیزم چپ او را تحت فشار قرار دهد لذا اگر مدت محدودی در برابر این جریان مقاومت کند فرصت بزرگی برای خدمت به مردم به دست خواهد آورد چراکه تجمع نیروهای دلسوز می‌تواند در دولت او شکل بگیرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها